دومین جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی به کار خود پایان داد

کرمان - ایرنا - دومین جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی عصر دوشنبه با معرفی برگزیدگان و با حضور برخی از مسئولان در کرمان به کار خود خاتمه داد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان کرمان در آیین اختتامیه جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی افزود: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند به سردار قاسم سلیمانی به چشم یک فرد نگاه نکنید بلکه به چشم یک مکتب درس آموز بنگرید، ستاد ترویج مکتب سردار سلیمانی تشکیل شد و برنامه‌ریزی خوبی برای این مکتب انجام داد.

محمدرضا علیزاده افزود: اداره کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای ترویج مکتب سردار سلیمانی برنامه‌ریزی هایی را انجام داد و ۶۷ تولید محتوا در قالب ۳۳ عنوان موضوعی تدارک دیده شد.

وی بیان کرد: از میان برنامه‌های برنامه‌ریزی های انجام شده سه رویداد ملی اجرا شد که جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی وسیع‌ترین رویداد استان کرمان محسوب می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت:  ۳۴۲ اثر در سه بخش خیابانی، صحنه‌ای و مسابقه نمایشنامه‌نویسی به دبیرخانه ارسال شد که از این میان، ۳۴ اثر به جشنواره راه یافت.  

وی ادامه داد: همچنین امروز به برکت این ایام که به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی مزین شده و اختتامیه جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی، مجموعه تئاتر شهر استان کرمان افتتاح می‌ شود.

علیزاده افزود: از زمانی که بحث استحکام بخشی را آغاز کردیم ۲۷ میلیارد ریال، صرف مرمت، بهسازی، بازسازی و تغییر کاربری مجموعه تئاترشهر استان کرمان شده تا امروز سالن اصلی با ۱۷۰ صندلی آماده اجراهای هنرمندان این استان باشد.

در این آیین از برگزیدگان  بخش های مختلف دومین جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها