ساماندهی آرامستان دولاب تهران منطبق با ضوابط میراث است

تهران- ایرنا- سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: آرامستان دولاب و میدانگاه آن منطبق با ضوابط میراثی ساماندهی می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «علی اعطا» در سخنانی که از سوی دفتر این عضو در اختیار رسانه ها قرار گرفت، درباره بازدید از آرامستان های دولاب در منطقه ۱۴ شهرداری تهران و ساماندهی این مجموعه، گفت: شورای شهر برای اینکه آرامستان‌های دولاب ساماندهی شود اعتباری را مصوب کرد.

وی با بیان اینکه ایجاد میدانگاه در محور این آرامستان در حال اجراست اظهار داشت: در طراحی و اجرای میدانگاه و ساماندهی آرامستان ها ضوابط میراث فرهنگی رعایت شده است و در این رابطه نگرانی نداریم.

 اعطا افزود: اخیراً نگرانی‌هایی برای ساماندهی این آرامستان از سوی برخی فعالان میراث فرهنگی مطرح شده است.

وی با تاکید بر اینکه نگرانی فعالان میراث درمورد آرامستان‌های دولاب به دلیل تجربه برخی اقدامات غیر اصولی در سالیان گذشته است گفت: صدای فعالان میراث جامعه را نسبت به ارزش های فرهنگی و تاریخی حساس می‌کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: ممکن است برخی اعتراضات به جا و صحیح هم نباشد و پاسخ‌های روشن کارشناسی داشته باشد اما باعث می‌شود گفتگوی اجتماعی شکل بگیرد و جامعه حساس شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: من همواره پیگیر موضوعات حوزه میراث فرهنگی هستم و خود را صدای جامعه فعالان میراث‌فرهنگی می‌دانم و حساسیت‌ها و نقطه نظرات آنها را دنبال و با آنان گفت وگو می‌کنم.

وی افزود: وقتی دیدم حساسیت هایی در رابطه با آرامستان دولاب مطرح شده است با توجه به اینکه مستمرا در جریان کار بودم، با این حال به بازدید رفتم تا از نزدیک در جریان فعالیت‌ها قرار گیرم.

اعطا عنوان کرد:  فکر می‌کنم می‌شود با اطمینان سخن گفت که نه در ساماندهی فضای شهری میان پنج آرامستان در قالب یک میدانگاه و نه در  فضای داخلی آرامستان‌ها هیچ گونه اقدام نامناسبی صورت نگرفته و چارچوب‌های میراث نقض نشده است.

به گزارش ایرنا، پیش از این احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران درباره ساماندهی آرامستان دولاب در صحن شورای شهر تذکر داده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha