استاندار: مراکز درمانی کرمانشاه تجهیز می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه مراکر درمانی استان تجهیز می‌شوند، گفت: با هم‌افزایی و مساعدت دولت و خیرین به صورت متوازن تجهیزات تخصصی به مراکز درمانی اختصاص می‌یابد.

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند پس از نشست با «سیدحسین صفوی» رییس هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران که روز دوشنبه با همراهی رییس دانشگاه علوم پزشکی انجام شد، اظهار داشت: براساس توافق صورت گرفته یک دستگاه ام آر آی و یک دستگاه سی تی اسکن به همراه تجهیزات جدید به بیمارستان امام خمینی (ره) به اسلام آبادغرب اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: براساس توافق نامه چهارجانبه وزارت بهداشت، استانداری کرمانشاه، دانشگاه علوم‌پزشکی و نماینده گروه مدلل، مقرر شد مبلغ ۲۰ میلیارد تومان برای تامین تجهیزات پزشکی به دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کرمانشاه اهدا شود.

بازوند به تلاش مشترک های برای تکمیل تجهیزات مورد نیاز بیمارستان های کرمانشاه با کمک خیرین در بحران کرونا اشاره کرد و گفت: برای تقویت نظام ارایه خدمات درمانی ۲۰ تخت آی سی یو دیگر به استان وارد می شود که بدین ترتیب مجموع تعداد تخت های ایجاد شده آی سی یو در استان از آغاز اپیدمی به ۹۵ تخت خواهد رسید.

استاندار کرمانشاه توضیح داد: هزینه تخت و تجهیزات مربوطه هر تخت ای سی یو حدود یک میلیارد تومان است و با این حساب تاکنون حدود ۷۵ میلیارد تومان در این خصوص صرف شده است.

وی همچنین خاطرنشان ساخت: با پیگیری های صورت گرفته یک دستگاه ام آر آی و سی تی اسکن جدید نیز برای بیمارستان طالقانی در نظر گرفته شده است و شهرستات گیلانغرب نیزصاحب سی تی اسکن می شود. قیمت این دستگاه با ارز آزاد حدود چهار میلیارد تومان است و به زودی به شهرستان ارسال و در بیمارستان الزهرا نصب خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها