فرماندار: نهادها موظف به همکاری در اجرای طرح زیرگذر کاشان هستند

کاشان - ایرنا - فرماندار ویژه کاشان گفت: طرح زیرگذر با توجه مطالبه مردمی یکی از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی این شهرستان محسوب می‌شود و همه دستگاه‌ها موظف به همکاری با شهرداری برای تسریع در اجرای آن هستند.

به گزارش ایرنا، علی‌اکبر مرتضایی عصر دوشنبه در نشست با خبرنگاران با یادآوری اهمیت طرح زیرگذر شهر کاشان تاکید کرد: در صورت تاخیر در اجرای برنامه‌ زمان‌بندی شده این طرح، موظف به تذکر به شهرداری هستیم.

وی افزود: به شهردار کاشان پیشنهاد می‌شود برای تسریع در اجرای طرح زیرگذر در صورت امکان فعالیت‌ها به صورت ۲۴ ساعته پیگیری شود تا شاهد افتتاح طرح پیش از پایان فعالیت دولت دوازدهم باشیم.

فرماندار کاشان از یک طرفه شدن خیابان ۲۲ بهمن در این شهر از هفته آینده خبر داد و گفت: این خیابان به علت اجرای طرح زیرگذر ۲ طرفه شده بود که برای رفاه حال مردم هفته آینده به حالت قبل باز می‌گردد.

طرح زیرگذر کاشان از ۱۳ سال پیش جزو مطالبه‌های مهم مردم این شهر بوده است؛ طول مسیر این طرح ۲ کیلومتر و در ۲  قطعه در حال اجراست، قطعه نخست از تقاطع فلسطین تا میدان حضرت ولی عصر (عج) و قطعه دوم از این میدان تا بعد از تقاطع بلوار معمار است.

اجرای این طرح تاکنون ۴۵ درصد پیشرفت داشته است.

فرمانداری پیگیر افزایش آب انتقالی زاینده ‌رود به کاشان است

مرتضایی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درباره جدیدترین پیگیری‌ها برای رفع مشکل کیفیت آب شرب کاشان اظهار داشت: آب مناطق سن سن و آب‌شیرین بر خلاف نامشان از کیفیت نامطلوبی برخوردار است، به نحوی که ای سی بسیار بالایی دارد و قرار است اداره منابع آب کاشان از مرکز استان اصفهان برای حفر چاه جدید مجوز دریافت کند؛ البته با وجود این مشکلات اکنون آب آشامیدنی سالم در اختیار مردم منطقه قرار می‌گیرد.

وی افزود: فرمانداری کاشان پیگیر افزایش مقدار آب انتقالی زاینده‌رود به کاشان از ۵۰۰  به ۷۰۰  لیتر بر ثانیه است که معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان نیز قول این افزایش آب را مشروط بر وجود آب مورد نیاز داده‌ است.

به گفته وی، بر اثر برداشت زیاد، سطح آب سفره‌های زیرزمینی پایین رفته به نحوی که موجب ترک خوردن سطح زمین و جاده‌ها شده که البته این مهم فقط مختص منطقه کاشان نیست.

فرماندار ویژه کاشان تغییر الگوی کشت به خصوص گلخانه‌ای را از جمله راهکارهای جلوگیری و جبران کم آبی در این منطقه اعلام و اضافه کرد: همه باید با مدیریت صحیح مصرف و صرفه‌جویی آب از این سرمایه گرانبها حفاظت کنند.

زمین شهرک ماهیان زینتی در حال تسطیح است

مرتضایی از دریافت مجوز ساخت و راه‌اندازی شهرک صنعتی شماره سه کاشان خبر داد و گفت: در این شهرک با هدف انتقال و استقرار صنایع پاک، ناحیه صنعتی پرورش و تولید ماهیان و پرندگان زینتی ایجاد خواهد شد.

به گفته وی ۵۰ هکتار زمین برای ایجاد شهرک ماهیان زینتی در این ناحیه صنعتی در اولویت قرار گرفته که اکنون زمین آن در حال تسطیح است و بخشی از آن سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

کاشان با تولید ۴۰ میلیون قطعه ماهی در سال رتبه نخست تولید ماهیان زینتی در کشور دارد و ۷۰ درصد ماهیان زینتی استان اصفهان در این شهرستان پرورش می‌یابد.

شرایط تولید در کاشان طلایی است

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری کاشان نیز در این نشست تاکید کرد: به جز ۲ یا سه واحد صنعتی دارای مشکل حل نشدنی از جمله وجود اختلاف در هیات مدیره، تمامی واحدهای صنعتی شهرستان مشغول فعالیت هستند و شرایط تولید در آنها طلایی است.

مسعود خاندانی افزود: اکنون نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی، چهار هزار  واحد کشاورزی و خدماتی در کاشان فعال و با تمام ظرفیت مشغول کار هستند و بهترین زمان سرمایه‌گذاری در این شهرستان است.

وی ادامه داد: بر پایه اطلاعات موجود، احتمال دارد صنایع کاشان در آینده نزدیک با کمبود نیروی کار متخصص در برخی بخش‌ها روبه‌رو شوند.

معاون فرمانداری کاشان تاکید کرد: مواد اولیه واحدهای صنعتی این شهرستان تامین شده و هیچ واحد صنعتی به علت نداشتن مواد اولیه در این شهرستان تعطیل نیست.

خاندایی در خصوص تسهیلات ارایه شده برای راه‌اندازی واحدهای صنعتی گفت: از ابتدای تیر امسال تاکنون ۱۵۷ میلیارد تومان از طریق سامانه بهین‌یاب تسهیلات در قالب ایجاد سرمایه در گردش یا ترمیم این سرمایه در اختیار متقاضیان مشمول قرار گرفته  است.

به گفته وی، افزون بر واگذاری این تسهیلات، بانک‌های عامل در شهرستان نیز افزون بر ۲۰۰ میلیارد تومان بر اساس اعتبارهایی داخلی برای رونق تولید به واحدهای صنعتی پرداختند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری کاشان در خصوص اشتغال زایی در این شهرستان نیز گفت: سهمیه کاشان در سامانه رصد اشتغال چهار هزار و ۶۰۹ نفر است که باید در این  سامانه ثبت می‌شد تا امروز (نیمه دی ۹۹) بیش از ۵۰ درصد این رقم محقق شده و تا پایان سال فرصت باقی است و بطور کامل محقق خواهد شد.

شماری از خبرنگاران شرکت‌کننده در این نشست از پاسخگو نبودن برخی مدیران دستگاه‌های کاشان گلایه کردند که فرماندار ویژه این شهرستان قول پیگیری موضوع و تاکید به مدیران دستگاه‌ها برای پاسخگویی به رسانه‌ها داد. 

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴  هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها