۱۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۵
کد خبرنگار: 3124
کد خبر: 84173862
۱ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: نتیجه طرح محله محور شهید سلیمانی، تامین سلامت مردم است

یزد-ایرنا- فرماندار تفت گفت: با اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی، خدمات بهداشتی و حمایتی خوبی به مردم ارائه می شود که نتیجه آن تامین سلامت آنها است.

به گزارش ایرنا، علیرضا نوکار روز دوشنبه در نشست هماهنگی طرح شهید سلیمانی افزود: اجرای خوب طرح محله محور شهید سلیمانی سبب می شود تا شاهد موج دیگری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان، استان و کشور نباشیم.

وی ادامه داد: انتظار است دستگاه های اجرایی هماهنگی کامل را با یکدیگر در راستای اجرای این طرح داشته باشند و از همه ظرفیت های مردمی، روحانیون، ائمه جماعات و رسانه ها جهت اطلاع رسانی و اجرای این طرح استفاده شود.

فرماندار تفت از زحمات کادر بهداشت و درمان شهرستان تشکر کرد و اظهار داشت: مسلماً طرح محله محور شهید سلیمانی منشأ خدمات بهداشتی و حمایتی برای مردم خواهد بود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان تفت هم در این نشست گفت: شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد و تاکنون ۷۲۰ مورد ابتلا به کرونا داشته ایم که از این تعداد ۱۹۵ نفر بستری و ۶۱ نفر فوت شدند.

سید محمود واعظ پور با بیان اینکه تاکنون داروی موثری برای بیماری کووید ۱۹ ساخته نشده است، گفت: آن چیزی که تاکنون در جلوگیری از شیوع این ویروس جواب داده و همه تجربه کرده اند رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

وی ادامه داد: طرح شهید سلیمانی یک طرح کشوری است که با مشارکت مردم، بسیج و همکاری فنی وزارت بهداشت انجام می شود و هدف کلان آن مدیریت بیماری کووید ۱۹ است.

این مسئول کاهش ابتلا به کرونا و فوتی ها و انجام اقدامات حمایتی را مهمترین اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: تشدید نظارت ها، توجیه، آموزش و اطلاع رسانی، حفاظت از گروه های آسیب دیده، تقویت درمان سرپایی و اعمال محدودیت ها به عنوان راهبرد این اهداف در نظر گرفته شده است.

مسئول مرکز بهداشت تفت هم با بیان اینکه تیم هایی در سه محور مراقبتی و سرشماری، حمایتی و نظارتی تشکیل شده است، افزود: ۵۲ پایگاه بسیج، ۲۸ تیم حمایتی، ۶۹ تیم مراقبتی و ۲۰ تیم نظارتی در این طرح مشارکت دارند.

محمد میرشمسی با اشاره به جلسات هماهنگی متعددی که بین بهداشت و درمان، بسیج و هلال احمر انجام شده، ابراز امیدواری کرد با همکاری و مشارکت اداره ها، ارگان های مختلف و گروه های داوطلب مردمی با یک برنامه ریزی منظم بتوان ویروس کرونا را شکست داد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تفت هم در این نشست گفت: با توجه به اینکه اطلاعات خانواده ها گرفته می شود افراد معتمد و مورد اطمینان برای این موضوع در نظر گرفته شده تا سوء اسفاده ای صورت نگیرد.

سید مصطفی آقایی با بیان اینکه برای افراد عضو تیم های طرح شهید سلیمانی کارت و حکم صادر شده، گفت: با همکاری نیروی انتظامی و دادستانی از افراد احتمالی که قصد سوء استفاده داشته باشند مراقبت می شود.

وی ادامه داد: نام و نام خانوادگی سرپرست، کد ملی سرپرست خانواده، تعداد خانوار بر اساس سن، افراد در معرض خطر و نیازمندی های مراقبتی و حمایتی از جمله اطلاعاتی است که از خانواده ها دریافت می شود.

طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا به صورت محله محور به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری بسیج، هلال احمر، سازمان های مردم نهاد و خیرین از ابتدای آذرماه در کشور اجرایی و گفته شده است تا سه ماه تداوم دارد.

تشدید نظارت بر اجرای پروتکل ها، افزایش تست های تشخیصی و بیماریابی فعال، قرنطینه هوشمند مبتلایان، گسترش آموزش و اطلاع رسانی، حفاظت از گروه‌های آسیب پذیر، اجرای هوشمند محدودیت ها و افزایش خدمات سرپایی به منظور کاهش موارد بستری از اهداف این برنامه است.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها