بشاگرد تا پایان دولت دوازدهم به سطح قابل قبولی از توسعه می‌رسد

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: شهرستان بشاگرد با ایجاد طرح‌ها و زیرساخت‌های مناسب تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم به توسعه وتحولات بزرگی دست می‌یابد.

فریدون همتی عصر دوشنبه در آیین آغاز عملیات احداث سه هزار واحد مسکونی روستایی برای اقشار محروم استان در شهرستان بشاگرد افزود: باتوجه به تخصیص اعتبارات از ردیف بودجه توسعه مکران، برنامه‌هایی که در شهرستان بشاگرد پیش بینی شده بود، در حال اجرا هستند.
وی بیان داشت: در حوزه ساخت راه نیز، کارهای بی نظیری در بشاگرد در حال اجراست و از جمله فعال ترین طرح‌های راه روستایی در کشور، مربوط به  این شهرستان است.
استاندار هرمزگان اظهارداشت:  در این راستا حدود ۱۳۰ کیلومتر راه در بشاگرد آسفالت و ۱۸۰ کیلومتر نیز بازگشایی خواهدشد که از این طریق راه مناسب از بشاگرد به استان‌های سیستان وبلوچستان و کرمان و همچنین به شهرستان‌های میناب و جاسک ایجاد می‌شود.
همتی تصریح کرد: در این زمینه آبرسانی نیز ۲ طرح بزرگ با اعتباری افزون بر چهار هزار میلیارد ریال در بشاگرد اجرایی شده و همچنان درحال انجام است که بر این اساس از سدجگین تا مرکز شهرستان و تعدادی از روستاهای اطراف آن آبرسانی شد.
وی گفت: همچنین از سد سهران بشاگرد یک خط اصلی در حال احداث است که روستاهای زیادی از این طرح آبرسانی بهره‌مند خواهند شد.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در حوزه آبخیزداری نیز طرح‌های موفقی در بشاگرد اجرایی شده که موجب تامین آب شرب، کشاورزی و حفاظت از محیط زیست در این شهرستان می‌شود.
همتی بیان داشت: در زمینه مدرسه سازی نیز ۶ مدرسه شبانه روزی در بشاگرد احداث شده و همچنین در زمینه احداث خانه‌های بهداشت و امکانات ورزشی اقدام‌های خوبی در این شهرستان صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: در حوزه توسعه زیرساخت‌های فناوری نیز باتوجه به مصوبه سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سایت‌های جدید در بشاگرد در حال احداث و ارتقای سایت‌های قبلی درحال انجام است که در این حوزه نیز به وضعیت خوبی خواهیم رسید.
استاندار هرمزگان یادآورشد: بشاگرد جزء ۳۱ شهرستان ویژه در کشور است که برنامه‌های توسعه همه جانبه و محرومیت زدایی در آن‌ها در حال اجراست و تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم این شهرستان به لحاظ سطح برخورداری از امکانات و زیرساخت‌های و توسعه یافتگی به وضعیت قابل قبولی می‌رسد.
وی افزود: در اراضی سد جگین نیز ظرفیت مناسبی برای ایجاد اشتغال گسترده با راه اندازی گلخانه‌های تولید محصولات کشاورزی و همچنین صادرات این محصولات وجود دارد که برای سرمایه گذاری و فعال سازی آن پیگیری‌هایی در حال انجام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها