اخبار مناطق تهران؛ از مبارزه با موش تا زیباترین معبر

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۳ تهران با اشاره به اقدامات مختلف منطقه برای مبارزه با جولان موش‌ها، از اجرای طرح مبارزه با جانوران مضر شهری به صورت محله‌ای خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «مجتبی شکری» بهداشت و حفظ سلامت شهر را از رویکردهای مدیریت شهری برشمرد و افزود: علاوه بر تداوم  اجرای طرح های فوریتی مبارزه با جانوران مضر شهری در نواحی چهارگانه،   طرح محله به محله  مبارزه با جانوران مضر شهری با هدف ایجاد رضایتمندی شهروندان از جمله اقدامات آتی شهرداری منطقه تا پایان سال است.   

وی در خصوص دیگر اقدامات صورت گرفته برای کاهش تولید مثل جانوران موذی ادامه داد : تله های  چسبی به صورت رایگان   بین شهروندان  توزیع تا در محیط منازل، واحد های تجاری استفاه کنند.  

به گفته  وی بازسازی ۳۳۶ مخزن جهت حذف کانون های وفور موش، برپایی ۱۸ پایگاه آموزش شهروندی  و نصب ۳۲۹ بنر هشدار دهنده از دیگر اقدامات صورت گرفته از سوی اداره ساماندهی معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه است.

وی خاطرنشان کرد : همچنین با اقدامات صورت گرفته توسط اداره ساماندهی،   پیام های ۱۳۷ در دو ماه گذشته سال جاری  نسبت به  مدت مشابه سال ۹۸، کاهش چشمگیری داشته است که  سعی می شود در ماه های آتی نیز این وضعیت حفظ و رو به بهبود باشد.

تبدیل خیابان "شهید آیت" به کامل ترین و زیباترین معبر منطقه ۴

«محمد محمد دوست» شهردار منطقه ۴ تهران از بهسازی و مناسب سازی خیابان شهید آیت به عنوان محور "کامل" و جذاب این منطقه خبر داد و گفت: سواره رو و پیاده رو های خیابان شهید آیت حد فاصل بزرگراه شهید سلیمانی تا خیابان فرجام به زیباترین و جذابترین خیابان منطقه ۴ تبدیل می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مطالعات طرح احداث خیابان "کامل" آغاز شده است افزود: بر اساس نتایج مطالعات تخصصی شهر تهران پروژه"TOD" که بر "توسعه شهر مبتنی بر سیستم حمل و نقل همگانی" تاکید دارد، خیابان شهید آیت" به طول حدود ۸۰۰ متر به صورت رفت و برگشت را انتخاب و با اجرای طرح های انسان محور در صدد افزایش جذابیت این خیابان برای عموم شهروندان است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود در این خیابان از جمله وجود ایستگاه های خطوط بی آر تی و مترو که تردد عابران را افزایش می دهد، لزوم ایجاد تسهیلات مناسب فرهنگی، اجتماعی، تفریحی و گردشگری را دوچندان کرده و مدیریت شهری را بر آن داشت تا با اجرای طرح های نوین شهری رضایت شهروندان را فراهم نماید.

شهردار منطقه ۴ عنوان کرد: علاوه بر مناسب سازی و ایمن سازی پیاده روها برای عموم افراد به ویژه افراد کم توان و کهنسالان، اقدامات کم نظیری برای زیبایی نمای بصری با استفاده از نقش رنگ و المان های شهری در این خیابان پیش بینی شده است.

محمددوست افزایش جذابیت در طرح محور "کامل" را از اولویت های این پروژه فرهنگی و تفریحی عنوان کرد و افزود: ایجاد مسیر دوچرخه سواری، استراحتگاه، افزایش روشنایی و نصب مبلمان های زیبای شهری از دیگر اقدامات خیابان "کامل" خواهد بود.

وی منطقه ۴ را پیشتاز در اجرای این طرح دانست و افزود: با توجه به طراحی های صورت گرفته در خیابان شهید آیت، منطقه ۴ جزء مناطق برتر در طراحی و اجرای خیابان "کامل" است و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

 برگزاری دهها عنوان برنامه به مناسبت گرامیداشت سردار دلها در منطقه ۱۵

  «انارکی محمدی» شهردار منطقه ۱۵ تهران گفت: ده‌ها عنوان برنامه به مناسبت نخستین سالگرد عروج ملکوتی سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی  درجنوبشرق تهران برگزار شد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ایام فاطمیه گفت: حاج قاسم سلیمانی با اخلاص و ولایت‌مداری با آغوش باز به سوی شهادت رفت و شناخت این شهید بزرگوار و تلاش‌ها و رشادت‌های ایشان در راستای سربلندی اسلام و ایران و دفاع از حریم حرم، کاری بس دشوار و زبان از بیان آن قاصر است.

به گفته وی، شهرداری منطقه با مشارکت همه جانبه حوزه های مختلف منطقه و نواحی هفتگانه، مدیران محلات، حوزه و پایگاه های بسیج، سازمان های مردم نهاد و مساجد و با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی در زمان شیوع ویروس کرونا، یاد و خاطره سردار دلها را گرامی داشت.

محمدی افزود: برپایی ایستگاه فرهنگی قهرمانان مقاومت و نمایشگاه عکس سردار دلها، حرکت کاروان "مرد میدان" در محله ها، برنامه آبروی محله، توزیع وصیت نامه سردار به همراه ماسک، جشنواره فرهنگی هنری مرد میدان با محوریت ابعاد مختلف شخصیتی سردار در قالب دل نوشته، داستان، خطاطی، شعر و برگزاری ورک شاپ نقاشی با هدف الگو سازی شخصیت شهید سلیمانی و برگزاری دهمین کنگره شهدای افسریه نیز به منظور بزرگداشت سردار دلها اجرا شد.  

شهردار منطقه افزود: اجرای برنامه های مختلف در فضای مجازی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا شامل برگزاری قرائت زیارت عاشورا، پویش قرآنی، نمایشگاه مجازی قرآن کریم، مسابقه و تهیه کلیپ از دیگر برنامه های اجرایی بود.

وی افزود: همزمان با این ایام معابر شهری، محله ها، ساختمان های اداری و عرشه های پل مزین به تصاویر سردار دلها شد و ریسه و پرچمهای مشکی نیز در سطح محدوده نصب شد.

اکران نماهای برتر منطقه یک در دومین نمایشگاه و همایش نما 

«بهمن اصغری» سرپرست معاونت شهرسازی و معماری این منطقه اظهار داشت: این رویداد بزرگترین نمایشگاه تخصصی نما در ایران با پنل های تخصصی با موضوع طراحی نما و حضور برترین معماران و سازندگان کل کشور و کارگاه های آموزشی با محوریت اجرای نما است که توسط معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و بخش خصوصی با مشارکت مجتمع رسانه ای راه و ساختمان ۱۶ الی ۱۸ دی ماه در بوستان گفتگو بر پا خواهد شد.

وی گفت: در این دوره سازندگان و انبوه سازان، طراحان، سازمان های دولتی و خصوصی و مدیران شهری از کل کشور حضور می یابند.

اصغری عنوان کرد:  شهرداری منطقه یک نیز با توجه به نقش مهم منطقه در جذب سرمایه گذاری بخش ساختمان سازی و اهمیت نما در اجرای بناها با ارایه دستاوردهای خود و اکران نماهای برتر منطقه یک در این نمایشگاه حضور فعال خواهد داشت.

نخستین سالگرد شهادت «مرد میدان» با رنگ و بوی فاطمی

«علی‌محمد سعادتی»، شهردار منطقه ۱۲ تهران، گفت: بی‌گمان تقارن ایام فاطمیه (س) با نخستین سالگرد شهادت سردار دل‌ها را نمی‌توان امری تصادفی برشمرد و چنین رویدادی را باید بیان‌گر توجه مادر مهربان امت اسلامی، حضرت فاطمه زهرا (س) به این شاگرد راستین مکتب اهل بیت (ع) دانست که فقط می‌تواند نصیب رهروان برحق مسیر ولایی آن بزرگواران شود.

وی با یادآوری این نکته شهید سلیمانی، میراث ملی، معنوی و دینی است که متعلق به هیچ گروه و دسته و جناحی نیست، بر اهمیت تظاهرات عینی در آیین‌های اینچنینی تأکید کرد و افزود: در درک و تبیین مجاهدت‌های صورت‌گرفته در یوم‌الله عاشورا نیز در کنار بیان معارف و اندیشه‌ها، عمل به شعائری نظیر انواع عزاداری‌ها و برپایی دستجات و سیاه‌پوش‌کردن شهرها ضروری است و به همین دلیل در مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی باید توجه ویژه‌ای به ایجاد این تظاهرات عینی داشت تا بیشترین تأثیرگذاری مورد نظر را داشته باشد.

شهردار این منطقه از بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها در ایجاد فضاسازی برای این ایام سوگواری سخن گفت و ادامه داد: با برنامه‌ریزی و تمهیدات صورت‌گرفته و بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران، همچنین مشارکت بسیج، مساجد و گروه‌های خودجوش شهروندان، به منظور سیاه‌پوشی و فضاسازی محیطی به مناسبت ایام فاطمیه (س)، ۳۰ پرچم، ۵۰ هزار متر ریسه و ۶ هزار مترمربع پارچه مشکی، به همراه ۲۵ پرتابل و ۹۵ استند و داربست نصب و اجرا شد.  

وی گفت: به منظور تبیین مؤلفه‌های مکتب این شهید والامقام، معرفی قهرمان ملی ایران و چهره بین‌المللی جبهه مقاومت با تلاش عوامل اجرایی، معابر اصلی و فرعی، میادین و ساختمان‌های شهرداری منطقه به تصاویر شهید حاج قاسم سلیمانی با محوریت شعار «مرد میدان» مزین گردید که شامل اکران ۳۰ عدد پرتابل، نصب و اجرای ۱۸۰ استند و داربست و چاپ ۱۰۰ بنر خودرویی به همراه نصب طاق‌نصرت‌ها و ایجاد ایستگاه‌های صلواتی بود که در سطح منطقه اکران شد.

نخستین کنگره شهدای مدافع حرم در دارالمومنین

«کامبیز مصطفی پور»، شهردار منطقه ۱۴ تهران گفت: نخستین کنگره شهید سپهبد سردار «حاج قاسم سلیمانی» با عنوان «مرد میدان»، در دارالمومنین برگزار می شود.

وی با بیان اینکه شهید سردار سلیمانی به عنوان یکی از برجسته ترین سرداران میهن و جهان اسلام است و مرام و راه این سردار شهید، میراثی ماندگار برای آیندگان خواهد بود، گفت: از این رو پاسداشت سال ها مجاهدت و رشادت شهید سردار سلیمانی بر همه ما واجب است. در این راستا و همزمان با نخستین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، (از سیزدهم دیماه تا پایان هفته جاری)، ویژه برنامه های بزرگداشت سردار دلها در دارالمومنین تهران نیز پرشور اجرا می شود.

مصطفی پور با اشاره به اینکه مراسم سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی با مشارکت حوزه های فرهنگی و اجتماعی، حمل و نقل و ترافیک، نواحی ششگانه، مدیران محلات، پایگاه های بسیج و مساجد برگزار می شود، در  تشریح برنامه های تدارک دیده شده، گفت: جشنواره و مسابقات فرهنگی و هنری با موضوعات شهید سلیمانی و ولایتمداری، شهید سلیمانی در امنیت ملی، شهید سلیمانی در عرصه جهاد بیرونی و جهاد درونی، شهید سلیمانی در اقتدار جمهوری اسلامی، شهید سلیمانی و مجاهدت در راه خدا، شهید سلیمانی در خانواده و شهید سلیمانی سردار وطن، از جمله ویژه برنامه هایی است که در قالب دل نوشته، داستان کوتاه، مقاله، خطاطی، شعر، روایت گری، سرود، قصه های قرآنی، عکاسی، نقاشی، طراحی پوستر و موشن گرافی، در دارالمومنین و با رعایت پروتکل های بهداشتی به اجرا در آمده است.

  مصطفی پور در ادامه یاداورشد: قرار است در مراسم اختتامیه این کنگره که با حضور فرمانده های بسیج و سپاه، خانواده معزز شهدا و شهدای مدافع حرم بر سر مزار شهدای گمنام منطقه در مسجد علی بن الحسین(ع)، برگزار می شود، به افراد منتخب در این جشنواره ها تندیسی مزین به اسم سردار و جوایزی نفیسی اهدا شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها