۱۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۴
کد خبرنگار: 3083
کد خبر: 84173798
۰ نفر

برچسب‌ها

سهم مشاغل خانگی  استان بوشهر مشخص شد

بوشهر-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: از مجموع ۵۴هزارو ۳۰۰فرصت شغلی خانگی در سالجاری در سطح ملی یکهزارو ۵۰۰ نفر مربوط به این استان است.

به گزارش ایرنا، سعید زرین فر روز دوشنبه در آیین افتتاح دبیرخانه توسعه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی استان بوشهر بیان کرد: این طرح در ۳۱ استان و بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه با وزارت کار و جهاد دانشگاهی اجرا می شود  که ۵۴ هزار و ۳۰۰ نفر را در سال جاری پوشش می‌دهد

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از سهمیه استان بوشهر افراد واجد شرایط نام نویسی کرده اند افزود:اشتغال در زمان حاضر مساله حساس و همگانی است و لازم است  کیفیت آموزش‌ها و نظارت بر روند اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی با دقت پیگیری و خدمت به مردم با جدیت دنبال شود.

زرین فر یادآورشد:امروز اشتغال به عنوان دغدغه‌ای همگانی در جامعه مطرح است و به همین دلیل حساسیت و تاکید بسیاری بر روی این مساله وجود دارد.

وی افزود: جهاد دانشگاهی یک مجموعه توانمند علمی است که تجربه‌های موفقی در مدیریت طرح‌ها و پروژه‌های استانی دارد و سپردن طرح توسعه مشاغل خانگی به آن اتفاقی مبارک را رقم می‌زند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر ادامه داد: موضوعات و جوانب مختلف این طرح باید به دقت بررسی شود در این راستا پیشنهاد می‌شود کمیته‌ای برای بررسی و رصد مراحل اجرای طرح و احصاء نیازها و کمبودهای آن به لحاظ قانونی، اجرایی و ارزیابی طرح تشکیل شود.

زرین فر اضافه کرد: برای موفقیت طرح لازم است  دستگاه‌های مختلف در برنامه‌ریزی‌ و اجرا با جهاد دانشگاهی همکاری کنند.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر نیز در ادامه این نشست گفت:  طرح توسعه مشاغل خانگی در شرایطی اجرا می‌شود که بسیار کاربردی است چرا که در موقعیت و شرایط کرونا و پساکرونا ناچار به سمت مشاغل خانگی پیش می‌رویم.

مصدق کشاورزی ادامه داد: به دلیل اهمیت ایجاد شغل و توانمندسازی در وزارتخانه اعتبارات لازم دیده شده است که در قالب طرح مشاغل خانگی پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: این طرح فراتر از عدد و ظرفیت دنبال می‌شود و  اجرای آن رها نخواهد شد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر نیز در ارتباط با اجرای این طرح گفت: آموزش‌ها و ایجاد اشتغال در این طرح بازار محور است و در این راستا به دنبال ایجاد بازار پایدار در زمینه مشاغل خانگی است به گونه‌ای که این فرایند معکوس شده و از بازار به سمت آموزش پیش رود.

علی احمد زاده افزود:مشکل مشاغل خانگی عدم شناخت و اتصال به بازار برای فروش محصولات بوده است که مشکل اتصال به بازار و ایجاد درآمد پایدار تا حد زیادی حل شده است.

وی اضافه کرد: شبکه سازی لازم در کشور صورت گرفته و با طراحی سایت و اخذ سفارش، محصولات به بازار عرضه می‌شود، سهمی از فروش در بازار نیز تعیین شده است و برندسازی در این زمینه صورت می‌گیرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر اظهار کرد: تمامی مراحل از مشاوره، آموزش و توانمندسازی،شبکه‌سازی و اتصال به بازار و ایجاد درآمد پایدار در قالب کسب و کار مستقل در این طرح انجام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها