تدوین بودجه و عوارض غیرواقعی به شهرداری‌ها آسیب وارد می‌کند

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: تدوین بودجه و تعرفه عوارض غیرواقعی به خدمات شهرداری‌ها آسیب جدی وارد می‌کند.

به گزارش عصر دوشنبه ایرنا، مصطفی صالحی با حضور در جلسه شورای اسلامی شهر کوهین با بیان اینکه ردیف درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری و شوراهای اسلامی نیازمند کار کارشناسی دقیق است، افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه، باید با حساسیت و دقت بیشتری ردیف‌های درآمدی را مورد بررسی قرار داد.

وی با اشاره به بخش ردیف‌های هزینه‌ای بودجه، خاطرنشان کرد: درآمدها احتمالی بوده و تحقق آن به واقعیت، دقت و حساسیت بیشتری بستگی دارد که در برخی مواقع شاهد عدم توازن بین هزینه و درآمدها هستیم.

صالحی اضافه کرد: مسوولان موظفند در تدوین و تنظیم  بودجه و نظارت مالی به دقت ردیف‌های درآمدی را بررسی کرده و در عین حال نیز تحقق پذیری آنها را مورد بررسی قرار دهند و با توجه به مسایل پیش آمده امسال، هزینه‌های بودجه سال ۱۴۰۰ را تصویب کنند.

وی با بیان اینکه بودجه باید واقعی و آینه تمام نمای آن چه در شهر اتفاق می‌افتد، باشد، اظهار داشت: بودجه و تعرفه عوارض غیرواقعی و نامتوازن به ضرر شهر و مدیریت شهری خواهد بود و آسیب جدی به خدمات رسانی مطلوب و مناسب وارد می‌آورد.

به گفته مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین، تصویب بودجه و تعرفه عوارض غیرواقعی و نامتوازن انحراف و عدم تحقق آن را به ویژه در حوزه درآمدی ایجاد کرده و باعث افزایش بدهی شهرداری‌ها می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها