یمن: قادر به هدف قراردادن ۱۰ هدف مهم دشمن طی ۲۴ ساعت هستیم

تهران-ایرنا- سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز دوشنبه اعلام کرد که یگان موشکی ارتش قادر است در کمتر از ۲۴ ساعت، ۱۰ هدف حیاتی و مهم دشمن را هدف قرار دهد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از المسیره، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز در سخنانی به تشریح دستاوردهای موشکی انصارالله در سال ۲۰۲۰ پرداخته است.

وی گفت: ۱۰ هدف حساس و مهم دشمن جزو بانک اهداف ما است و این آمادگی را داریم که در کمتر از ۲۴ ساعت همه آنها را هدف قرار دهیم.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: موشک های بالستیک و بالدار در اختیار داریم که قادر است تاسیسات مهم بیشتری از دشمن را هدف قرار دهد و خسارتهای اقتصادی سنگینی را به متجاوزان وارد کند.

وی با بیان اینکه پیشرفت منحصر به فرد یگان موشکی یمن افتخاری از افتخارهای ملت یمن در این برهه تاریخی است، اظهار داشت که در سالی که گذشت، ۲۵۳ موشک بالستیک یمن به سمت اهداف دشمن شلیک شده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بخش دیگری از اظهاراتش به حمله توپخانه‌ای اخیر به یک مراسم جشن عروسی در الحدیده اشاره کرد و گفت: ائتلاف سعودی تاکنون صدها مورد مشابه این حمله در الحدیده انجام داده است که نقض صریح آتش بس الحدیده است.

وی خاطرنشان کرد، ائتلاف سعودی-اماراتی در سال ۲۰۲۰ بیش از ۸۸۸۸ حمله هوایی به ۱۳ استان مختلف یمن انجام داده است که ۴۱۰ مورد آن، به وسیله پهپاد صورت گرفته بود.

وی گفت: ادامه تجاوزات ائتلاف سعودی واکنش موشکی و پهپادی ارتش یمن و حملات آن به عمق خاک عربستان و همچنین پایگاه های آن در داخل اراضی یمن را به همراه داشت. در سال ۲۰۲۰ ما بیش از ۹۷۴ عملیات علیه دشمن انجام دادیم.

یحیی سریع درباره خسارات وارد شده به دشمن طی یک سال گذشته گفت: سال گذشته ۶۴۶۷ تن از عناصر وابسته به ائتلاف سعودی و مزدوران آنها کشته شده و ۸۸۹۹ نفر دیگر زخمی شدند و ۱۰۹۰ خودرو و نفربر و تانک و ادوات نظامی ائتلاف سعودی آنها نیز از بین رفته است.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به کشور یمن را آغاز کرد، اما در حدود ۶ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار جهان