اوحدی: همه امکانات بنیاد شهید در مسیر خدمت به ایثارگران است

تهران - ایرنا - رییس بنیاد شهید و امور ایثاگران گفت:‌ همه ظرفیت‌ها و امکانات بنیاد شهید و امور ایثارگران در مسیر خدمت‌رسانی به ایثارگران است و بانک دی نیز نقش مهمی در این مسیر دارد.

به گزارش ایرنا از «ایثار»، سعید اوحدی روز دوشنبه در مراسم آنلاین راه‌اندازی ۴۵ میز خدمت بانک دی در ادارات بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر کشور به ‌منظور تسهیل خدمات‌رسانی به ایثارگران و در ستاد مرکزی بانک دی برگزار شد، افزود: گیشه‌های بانک دی به‌ عنوان میز خدمت در استان‌هایی راه‌اندازی شده‌اند که فاصله شهرستان‌ها با مرکز استان زیاد است و ایثارگران عزیز پس از این برای کارهای بانکی خود نیازی به مراجعه تا مرکز استان را ندارند.
وی ادامه داد: امروز در سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی شاهد افتتاح و شروع به کار این میزهای خدمت با هدف خدمت‌رسانی به ایثارگران هستیم. سردار سلیمانی همواره تأکید بسیار زیادی بر خدمت‌رسانی و تکریم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران داشتند و امروز شاهد امتداد نگاه و تفکر سردار شهید سلیمانی هستیم.
معاون رییس جمهوری با بیان اینکه حوزه بانکی کشور مأموریت بسیار مهم و اساسی را بر عهده دارد، افزود: بانک دی علاوه بر این مأموریت مهم، مأموریت خدمت به جامعه معزز ایثارگری را نیز به عهده دارد. همه ظرفیت‌ها و امکانات بنیاد شهید و امور ایثارگران در مسیر خدمت‌رسانی به ایثارگران است و بانک دی نیز نقش مهمی در این مسیر دارد.
وی ادامه داد: خوشبختانه تحولات بسیار خوبی در بانک دی صورت گرفته و با اقدامات انجام شده، این بانک امسال بعد از پنج سال برای نخستین بار به سود عملیاتی می‌رسد.
اوحدی با اشاره به نوسانات موجود در اقتصاد کشور گفت: شرایط اقتصادی کشور به دلایل مختلفی از جمله تحریم‌های ناجوانمردانه دچار برخی مشکلات و نوسانات است و اثرات این نوسان را در بورس کشور نیز می‌بینیم.

رییس بنیاد شهید افزود:‌ ۵۸۰ هزار نفر از سهامداران اصلی بانک دی از فرزندان شهدا و جامعه ایثارگری هستند و کمتر از چهار درصد آن‌ها در چنین شرایطی سهام بانک دی را فروخته‌اند که این موضوع نشانگر اعتماد بالا به بانک دی است.
وی گفت: بانک دی تنها بانکی است که ۱۰۰ درصد شعب آن به دستگاه‌های الکترونیکی دریافت و پرداخت وجه مجهز شده‌اند. در مجموع شاخص‌های اقتصادی بانک دی بسیار امیدوارکننده است و نگاه تحول‌گرا و توسعه محور حاکم بر این مجموعه چشم‌انداز بسیار خوبی را برای بانک دی رقم می‌زند.
برات کریمی مدیرعامل بانک دی نیز در این مراسم با اشاره به کاهش زیان انباشته بانک دی گفت: میزان مطالبات غیر جاری این بانک نیز از ۶۲ درصد به ۲۳ درصد و میزان استقراض بانک از بازار بین‌بانکی ۷۵ درصد کاهش یافته است. خوشبختانه در حال حاضر میزان بدهی بانک دی به بانک مرکزی به صفر رسیده است.
وی ادامه داد: در زمینه مدیریت سهام بانک دی نیز با توجه به نوسانات شاخص بازار سرمایه طی سه ماه گذشته، بانک دی با مدیریت و حمایت از سهام، کمترین میزان نوسان را تجربه کرده و در حال حاضر سهام بانک دی در گروه بانک‌های بورسی، بیشترین قیمت را به خود اختصاص داده است.
مدیریت این میزهای خدمت بر عهده ۴۵ نفر از فرزندان شهدا قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار جامعه