طرح شهید سلیمانی با غربالگری ۸۸ هزار نفر در آستارا پایان یافت

آستارا - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: طرح شهید سلیمانی در این شهرستان با غربالگری ۸۸ هزار نفر و شناسایی ۲۷۳ بیمار مشکوک به کرونا پایان یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ فرید بصیری مقدم روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در شبکه بهداشت و درمان آستارا اظهار کرد: افراد مشکوک به کرونا در قرنطینه خانگی هستند و پس از انجام آزمایش ها، ابتلای ۴۲ نفر به کرونا قطعی شد.

وی بیان کرد:  ۱۰۰ تیم بسیج و ۲ تیم ۱۵ نفره از شبکه بهداشت و درمان آستارا به صورت تخصصی در غربالگری مشارکت کردند و به هر خانواده بعد از غربالگری، پنج عدد ماسک و به خانوارهای مشکوک به ابتلا به کرونا بسته غذایی اهدا شد.

بصیری مقدم ادامه داد: پنج هتل و ۱۰ مهمانسرا با همکاری فرمانداری برای قرنطینه بیماران مشکوک به کرونا اختصاص یافته و ۳۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان شهید بهشتی آستارا بستری هستند و در ماه گذشته تعداد آنها ۷۵ نفر بود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا افزود: شهروندان از تجمع در نانوایی ها و سوپرمارکت ها خودداری کنند و امیدواریم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی وضعیت کرونا از نارنجی به زرد تغییر یابد.

وی ادامه داد: روز گذشته یک تیم فوق تخصص پزشکی برای نجات مادر باردار پرخطر در بیمارستان شهید بهشتی آستارا حضور یافت و مادر، بعد از عمل موفقیت آمیز سزارین به بیمارستان رازی رشت اعزام شد و وضعیت عمومی وی مطلوب است.

طرح غربالگری کرونا موسوم به سردار شهید سلیمانی از اول آذرماه در سطح کشور آغاز شده بود و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها