امام جمعه نورآباد: آیت الله مصباح یزدی متفکری انقلابی بود

خرم‌آباد - ایرنا - امام جمعه نورآباد گفت: آیت الله مصباح یزدی فیلسوف و متفکر برجسته انقلاب اسلامی که عمر خود را در راه پژوهش، آموزش و ترویج ارزش های اسلامی و اخلاقی حوزه علمیه سپری نمود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد یوسف خانی عصر دوشنبه در مراسم گرامیداشت درگذشت ایت الله مصباح یزدی در دلفان افزود: فقدان آیت‌الله مصباح یزدی خسارتی بزرگ برای حوزه معارف اسلامی است و به راحتی قابل جبران نیست.

وی افزود: این متفکر انقلابی در طی عمر با برکت خود با روشنگری و بصیرت در شرایط خاص مدافع و پیرو  ولایت فقیه بود.

وی ادامه داد: اخلاص در عمل و دوری از ریا و خودنمایی در انجام کارها از جمله بزرگ‌ترین خصوصیات اخلاقی مرحوم مصباح یزدی بود.

امام جمعه نوراباد بیان کرد: آیت‌الله مصباح یزدی نمونه و الگوی بسیار مناسبی برای جامعه علمی و جوانان است، دانش و منش اخلاقی این استاد بزرگ می توانند به عنوان الگو معرفی و شناخته شود.

وی به نقش مهم و تعیین کننده مصباح یزدی  در ترویج علوم اسلامی و تربیت طلاب و شیفتگان معارف دینی اشاره کرد و یادآور شد: مصباح یزدی فردی بسیار شجاع بود چون در دوران انقلاب تا به امروز از دشمنان نظام نمی‌ترسید و با صراحت کلام به ایراد سخن علیه دشمنان می‌پرداخت.

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بدلیل بیماری، عصر جمعه ۱۲ دی دار فانی را وداع گفت.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها