۱۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۲۸
کد خبرنگار: 3145
کد خبر: 84173656
۰ نفر

برچسب‌ها

 مصرف گاز مشترکان خانگی شهرستان ساوه کاهش یافت

ساوه - ایرنا - رئیس اداره گاز ساوه گفت: از ابتدای فصل سرما تاکنون میزان گاز مصرفی مشترکان بخش خانگی این شهرستان در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۱۲ میلیون مترمکعب کاهش داشته است.

«عباس اکبری» روز دوشنبه در گفت ‌و گو با ایرنا افزود: از ابتدای مهر تا آغاز ماه دی امسال مشترکان بخش خانگی در شهرستان ساوه ۴۳ میلیون و ۱۴۵ هزار مترمکعب گاز مصرف کردند.
به گفته او در مدت مشابه سال گذشته مشترکان خانگی شهرستان ساوه ۵۵ میلیون و ۵۷۷ هزار مترمکعب گاز مصرف کردند که سیر کاهشی نشان از اهتمام مردم برای صرفه جویی و مصرف بهینه دارد.
رئیس شرکت گاز شهرستان ساوه گفت: براساس آمارها از آغاز فصل سرما تاکنون در بخش صنعت شهرستان ساوه نیز ۱۶۷ میلیون و ۱۹۵ هزار مترمکعب گاز مصرف شده است در حالی که میزان گاز مصرفی در مدت مشابه سال گذشته ۱۷۲ میلیون و ۷۱۷ هزار مترمکعب بود.
اکبری با اشاره به آلودگی هوا در روزهای اخیر و طرح مساله قطع گاز صنایع پرمصرف، افزود: با توجه به سیاست‌های شرکت ملی گاز و همچنین شرکت گاز استان مرکزی اقدام مطلوبی در این زمینه انجام شده و بر اساس آن گاز مصرفی بسیاری از صنایع و واحدهای تولیدی طبق مصوبه این شرکت به صورت یارانه‌ای تامین می‌شود.
وی ادامه داد: با تبدیل گاز مایع صنایع به گاز طبیعی علاوه بر کاهش آلودگی، در زمینه افزایش صادرات سوخت مایع نیز گامی موثر برداشته می شود.
رئیس اداره گاز ساوه گفت: در این شهرستان هیچ واحد صنعتی که به علت قطع گاز مجبور به استفاده از گازوئیل یا مازوت کرده باشد، وجود ندارد.
اکبری تصریح کرد: مصرف مازوت هشت برابر گران‌تر از گاز طبیعی است و واحدهای صنعتی نیز تمایلی به استفاده از آن ندارند در حالی که اگر مردم در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند علاوه بر تداوم فعالیت صنایع با سوخت گاز، آلودگی نیز کاهش می یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها