اولتیماتوم غیرمستقیم کومان به گریژمان؛ «بارسلونا به مهاجم نیاز دارد»

تهران- ایرنا- آبی اناری‌ها در جریان پیروزی یک بر صفر برابر اوئسکا ۲۰ شوت به سمت دروازه حریف شلیک کرد؛ اتفاقی که «رونالد کومان» را بر آن داشت تا خواستار تقویت خط حمله تیم تحت هدایتش شود.

به گزارش ایرنا، کومان اذعان داشت که بارسلونا از داشتن یک مهاجم نوک محروم است زیرا تیم تحت هدایتش بعد از ۲۰ بار تلاش برای گل زدن، در نهایت با پیروزی یک بر صفر زمین را ترک کردند.

«لیونل مسی» پس از بهبود از مصدومیت قوزک پا، به ترکیب بارسایی‌ها بازگشت و کومان تشخیص داد تا از او به همراه «مارتین بریتویت» و «عثمان دمبله» در خط حمله خود استفاده کند.

مثلث هجومی بارسا در مجموع ۱۵ شوت به سمت دروازه حریف روانه کردند اما «فرانکی دی یونگ» بود که گل برتری بارسا را به ثمر رساند و پاس چیپ مسی را در دقیقه ۲۷ با یک ضربه والی وارد دروازه اوئسکا کرد.

کومان که در ۹ دقیقه پایانی «آنتوان گریژمان» را به جای بریتویت وارد زمین کرد، معتقد است که بارسا برای گلزنی و استفاده از موقعیت‌های ایجاد شده با خلاقیت مسی و دمبله به یک مهاجم ذاتی نیاز دارد.

سرمربی هلندی بارسا در این باره گفت: به تک تک بازیکنانم اعتماد دارم اما اگر سیستم سه هافبک را انتخاب کنیم فضا برای استفاده از سه مهاجم وجود خواهد داشت. با وجود لئو ما روی بازیکنی با قدرت نفوذ بالا مثل دمبله حساب باز می‌کنیم و باید بین مارتین و آنتوان یکی را انتخاب می‌کردیم و مارتین انتظارات را برآورده کرد.

کومان ادامه داد: در بازی‌های اخیر فقدان ۹ کاذب را حس کردیم اما این موضوع هیچ ارتباطی با تعویض گریژمان ندارد. بازی‌های زیادی پیش رو داریم و به همه بازیکنان نیازمند هستیم. چندین بار گفته‌ایم که در نوک خط حمله به کسی احتیاج داریم که هم گل بزند و هم رقابت ایجاد کرده و تاثیرگذاری بیشتر داشته باشد اما این اتفاق به موضوعات زیادی بستگی دارد.

کومان در ادامه اشاره کرد که به اعتقاد وی بهبود گزینه‌های خط حمله فشار را از روی خط دفاعی بارسا کم می‌کند.

مرد هلندی تاکید کرد: نیمه دوم بازی چندان درخشان نبودیم. در پایان بازی کمی به دردسر افتادیم زیرا آنها سعی داشتند موقعیت خلق کنند و سانترهای متعددی داشتند که خط دفاعی ما خوب عمل کرد. اگر در دقایق ابتدایی بازی کار را یکسره نکنید، در ادامه به دردسر خواهید افتاد.

کومان با اشاره به دیدارهای پیش رو برابر اتلتیک بیلبائو و گرانادا در لیگ و نیمه نهایی سوپر جام اسپانیا برابر رئال سوسیداد، گفت: این ماه برای بلندپروازی ما اهمیت زیادی دارد زیرا دیدارهای خارج از خانه زیادی داریم و اگر ببریم، فکر می‌کنم بتوانیم برای قهرمانی بجنگیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار ورزش