اجرای طرح شهید سلیمانی آمار فوتی‌های کرونا را به یک سوم کاهش داد

کرمان - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آمار فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در کشور با اجرای طرح موفقیت آمیز سپهبد شهید سلیمانی به یک سوم رسید.

به گزارش ایرنا، سعید نمکی روز دوشنبه در گردهمایی شهدای مدافع حرم در مصلی امام علی (ع) ضمن تسلیت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی افزود: با همراهی همران حاج قاسم در طول ۴۰ روز که با شیوه سردار دلها خانه به خانه در راستای کنترل ویروس کرونا فعالیت کردند امروز مفتخریم که با همدلی مردم این ویروس کنترل شد. 

وی اظهار داشت: زمانی که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرد ما در اوج تحریم‌ها و برای تهیه تجهیزات پزشکی و ماسک با مشکلاتی روبرو بودیم اما با غیرت، همت و شجاعت فرزندان این سرزمین پیک اول را به خوبی مهار کردیم به طوری که آمار فوت های ناشی از ابتلا به این ویروس به زیر ۴۰ نفر رسید.

وی ادامه داد: کشور ما در طول ۵۵ روز تبدیل به وارد کننده اصلی در حوزه تولید ماسک، گان و مواد ضدعفونی کننده شد که این مهم عظمت جمهوری اسلامی ایران و درماندگی کشورهایی که بیش از ما پول و تجهیزات داشتند را بیشتر نشان داد.

نمکی ادامه داد: موسسات معتبر بین‌المللی پیش‌بینی کرده بودند ایران در ماه نوامبر و دسامبر مرگ و میر بالای هزار و ۲۰۰ نفر را تجربه خواهد کرد اما با توجه به تجربیات از بسیج در ادوار گذشته، طرح شهید سلیمانی با استفاده از ظرفیت بسیج در این حوزه نیز برنامه ریزی شد. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای این طرح آمار فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا به یک سوم رسید و همرایی همران حاج قاسم در طول ۴۰ روز با شیوه سردار دلها که خانه به خانه دنبال داعش می گشت، خانه به خانه به دنبال ویروس کرونا رفتیم و امروز مفتخریم با همدلی بین ما، بسیج، مشارکت مردم، بهورزان و متخصصان همه یک صدا با هم توانستیم این حماسه ملی را خلق کنیم و این موفقیت بر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبارک باشد که همواره بر حمایت و رعایت اصول همراه ما بودند. 

وی همچنین به شهادت غیرمنتظره سردار دلها اشاره کرد و گفت: عشق مردم به سپهبد سلیمانی در دل های شرکت کنندگان در آیین تشییع ایشان موج می زد و از همه گروه ها و تفکرها در این مراسم حضور داشتند. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: شهادت سردار سلیمانی بر حقارت دشمن در مقابل مردان بلند پایه افزود و به بی آبرویی تروریست های بین المللی اضافه، آنها را رسوا، دنیای اسلام را منقلب و وحدت جبهه مقاومت را بیش از پیش کرد. 

نمکی با اشاره به جانفشانی و ایثارگری شهدای منافع سلامت افزود: بزرگترین خصیصه سردار سلیمانی عاشقی بود و بزرگترین نشات دلبستگی این بزرگ مردم روح بلند عارفانه و عاشقانه ایشان بود. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: سردار سلیمانی دلی سرشار از محبت و سوز و گذار و سینه ای سوخته برای این سرزمین داشت. 

نمکی با بیان اینکه پایداری و پایمردی دولت سلیمانی دلدادگی و عشق الهی است تصریح کرد: شهید قاسم سلیمانی آرام به یاد خدا بی قرار برای پیوستن به معشوق بود که این مهم اولین ویژگی و نشان سردار سلیمانی است. 

وی فروتنی، مردم دوستی، صبوری، نوع دوستی و بی اعتنایی به دنیا را از دیگر ویژگی بارز شهید سلیمانی عنوان کرد و گفت: سپهبد شهید سلیمانی به مادیات و دل بستگی های دنیا پشت کرده بود. 

وی بیان داشت: سیاست زدگی از وجود سردار دلها دور بود و تنها زیر خیمه ولایت حرکت می کرد و یک عمود را در این خیمه قبول داشت و آن هم رهبری بود و هرگز خود را آلوده باتلاق های سیاسی نکرد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها