هزینه برای تامین امنیت،‌ یک سرمایه‌گذاری اجتماعی است

کیش- ایرنا- فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش امروز در دیدار با نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی،‌ هزینه برای تامین امنیت را یک سرمایه‌گذاری اجتماعی دانست.

در این دیدار احمد جباری نماینده مردم غرب هرمزگان با اشاره به خدمت بی منت نیروهای پلیس به مردم این کار را از شاخصه های بارز ناجا عنوان کرد و افزود: کارکنان پلیس هم جزئی از مردم هستند و توجه به معیشت و تأمین نیازهایی چون مسکن آنان می تواند در تولید امنیت موثر باشد. کسی که تأمین کننده امنیت است باید دغدغه های معیشتی نداشته باشد.

وی گفت: وجود فرماندهی خوش اخلاق، بی ریا و مسلط بر منطقه با نیروهای پرتلاش در اجرای موفق مأموریت های پلیس تأثیر گذاربوده و تلاش های نیروهای پلیس قابل تقدیر است.

جباری تأکید کرد: امنیت و آرامش امروز منطقه مرهون تلاش های نیروهای مسلح و خون پاک شهیدانی چون سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است که امروز ما در سایه این امنیت و آرامش خدمت گذار مردم هستیم.

نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی توجه به اصلاح قوانین مرتبط با مناطق آزاد را مهم دانست و افزود: اخذ مالیات در مناطق آزاد فشار اقتصادی بر مردم بیشتر می کند و مواردی چون ممنوعیت ورود خودرو، افزایش روند قیمت پروازها هم تشدید کننده فشار اقتصادی بر مردم است که با اصلاح قوانین می توان به سرمایه گذاران و مردم کمک کرد.

در این دیدار فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش نیز گفت: هزینه برای تأمین امنیت یک سرمایه گذاری اجتماعی و حفظ آن یک همت جمعی می طلبد.

سرهنگ علی اصغر جمالی افزایش هزینه های جرایم خرد را با تدوین قوانین مستحکم عامل بازدارنده ای در وقوع جرایم دانست و افزود: وجود مجموعه های کارآفرین و معرفی نیروهای کار به بخش های مختلف می تواند بزه های اجتماعی کیش را کاهش دهد.

وی تأکید کرد: فعال سازی پایش تصویری برای حفظ فرهنگ ترافیک و امنیت پایدار در جامعه الکترونیکی امروز کیش بسیارموثر است و از بروز جرایم کاسته خواهد شد.

فرمانده انتظامی نصب دوربین های تطبیق چهره در ورودی های جزیره کیش را که جزو برنامه های اصلی سازمان منطقه آزاد هم بوده برای پیشگیری از وقوع جرایم و ایجاد نارضایتی اجتماعی و توجه به مطالبه مردمی مهم عنوان کرد.

علی اصغر جمالی توجه به معیشت بومیان کیش وکیشوندان خصوصاً در حوزه مسکن، آموزش و پرورش و تأمین دیگر نیازهای ضروری آنان را مهم دانست و افزود: مسئولان با مدیریت صحیح این عرصه می توانند فشار اقتصادی را از دوش ساکنان کیش کم و نشاط و شادابی را به کانون گرم خانواده ها هدیه کنند..

این مقام انتظامی تأکید کرد: توجه به حوزه آموزش و پرورش کیش یک نیاز اساسی است چراکه تقویت نیازهای آموزشی و توجه به معیشت معلمان درارتقاء دانش فرزندان برای آبادانی کیش تأثیر گذار خواهد بود.

جمالی ادامه داد: متأسفانه نگرش برخی از افراد به جزیره کیش به عنوان منطقه آزاد و بروز برخی ناهنجاری ها مسئولیت اجتماعی پلیس را افزایش و توان کاری ما را دریر می کند و نیاز به تقویت برنامه های فرهنگی و معرفی درست منطقه به گردشگران عزیز می باشد.

وی تأکید کرد: نمونه بارز نارضایتی اجتماعی در کیش بحث سگ گردانی است که با حمایت دستگاه قضایی و امام جمعه جزیره کیش برخورد در این عرصه را گسترش داده ایم اما نبود قانون مستحکم برای برخورد شدید با افراد خاطی سگ گردان در محل های شلوغ، سواحل از بروز نتیجه مطلوب جلوگیری می نماید.

این مقام انتظامی افزود: مجلس شورای اسلامی با تدوین قانون مستحکم در حوزه برخورد با ناهنجاری ها خصوصاً سگ گردانی و ایجاد ممنوعیت جابه جایی سگ توسط شرکت های هواپیمایی خصوصاً به جزیره کیش به بخش اعظیمی از مطالبات قشر متدین کیش پاسخ داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها