۱۷ مرکز یاددهی خراسان رضوی مجری طرح ملی سواد و زندگی است

مشهد- ایرنا- معاون سوادآموزی اداره ‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ۱۷ مرکز یاددهی و یادگیری این استان مجری طرح ملی سواد و زندگی است.

مصطفی اسدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد مرکز از مجموع ۱۱۰ مرکز یاددهی و یادگیری سواد در استان و با هدف توانمندسازی بانوان در کنار سوادآموزی آنها انتخاب شده‌اند.

وی ادامه داد: از ۱۷ مرکز مجری این طرح ملی ۱۰ مرکز در مشهد قرار دارند که شهرداری این شهر نیز در این زمینه همکاری شایان توجهی دارد.

معاون سوادآموزی اداره ‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: طرح ملی سواد و زندگی طرحی است که در اجرای آن سوادآموزان در قالب یک شرکت تعاونی در هر مرکز یاددهی و یادگیری عضو شده و در کنار فراگیری سواد تولیدات و محصولات خود را درزمینه‌های مختلف به فروش گذاشته و از بهره اقتصادی آن برخوردار می‌شوند.

وی افزود: اجرای این طرح ملی با هدف تقویت بنیه اقتصادی و توانمندسازی بانوان سوادآموز در سال جهش تولید در دستور کار قرار گرفته که این استان از جمله استانهای موفق در این زمینه است.

میانگین باسوادی در جمعیت شهروندان متعلق به گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در این استان ۹۸ درصد است.

خراسان رضوی با ۸.۱ درصد از کل جمعیت کشور، ۶ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۵۰۱ نفر جمعیت در قالب ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۹۱۶ خانوار دارد.

یک میلیون و ۷۳۳ هزار نفر از جمعیت خراسان رضوی در روستاهای این استان سکونت دارند. 

۵۰.۴ درصد جمعیت خراسان رضوی را مردان و ۴۹.۶ درصد آن را زنان تشکیل می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها