۱۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۵
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84173610
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح بسیج ملی تغذیه سالم در گیلان به اجرا درآمد

رشت _ ایرنا_ یازدهمین طرح بسیج ملی اطلاع رسانی تغذیه با شعار " تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا" از امروز همزمان با سراسر کشور در گیلان به اجرا درآمد.

طرح بسیج ملی تغذیه سالم با تاکید بر ضرورت ایجاد تغییرات در الگوی تغذیه ای خانواده ها برنامه ریزی و به اجرا درآمده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان روز دوشنبه درباره اجرای این طرح به ایرنا گفت: طرح بسیج ملی تغذیه سالم از امروز "دوشنبه" آغاز شده و تا ٣٠ دی ماه جاری ادامه دارد.

 دکتر آبتین حیدرزاده اظهار داشت:  این طرح به نوعی یک پویش ملی است تا بتوانیم حالت تغییر یافته تغذیه را،  که به ویژه در دوران کرونا رخ داده اصلاح کنیم.

وی با بیان اینکه شکل اجرای طرح بسیج ملی تغذیه سالم به نوعی شبیه طرح شهید سلیمانی است، اضافه کرد: نیروهای این طرح بر اساس آموزش هایی که فرا گرفته اند با مراجعه به درب منازل درباره سواد تغذیه سوال می کنند و آموزش های لازم را به آنان می دهند.

وی خاطر نشان کرد: در دوران کرونا امکان حضور در پارک ها و سایر مجامع کم شده و خانواده ها برای در کنار هم بودن نسبت به تشکیل دورهمی اقدام می کنند در این دورهمی ها ضمن اینکه خطر انتقال ویروس کرونا وجود دارد این مهم قابل توجه است که در برخی موارد از مواد غذایی گروه ناسالم استفاده می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: مردم در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تغذیه سالم می توانند به یکی از ٢٠٠ مرکز جامع سلامت در سراسر استان مراجعه کنند تا راهنمایی لازم را از کارشناسان تغذیه دریافت نمایند.

مصرف میوه ها،  سبزی ها و مرکبات به دلیل برخورداری از وبتامین  C و آنتی اکسیدان می تواند سیستم بدنی را تقویت کنند.

مصرف منابع غذایی پروتینی به ویژه حبوبات می تواند در تقویت سیستم ایمنی خیلی مؤثر باشد به ویژه به افرادی که مبتلا به کرونا شدند توصیه می شود که بیشتر منابع پروتینی مصرف کنند.

مصرف مایعات نیز مؤثر است به ویژه مایعات گرم در طول روز استفاده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها