معزی: تنها دغدغه دولت در تنگنای تحریم تامین سلامت شهروندان است

تهران-ایرنا-معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس‌جمهوری گفت: دولت در موضوع واکسن، نه در تله‌ توهم توطئه نسبت به واکسن خارجی گرفتار شده و نه به خودتحقیری نسبت به واکسن داخلی مجال داده است. در این تنگنای تحریم، تنها و تنها یک دغدغه وجود دارد، تأمین سلامت شهروندان.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، علیرضا معزی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ششم دی ماه، هم حسن روحانی رییس جمهوری و هم اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری بر واردات هرچه سریع‌تر واکسن و همچنین شفافیت در توزیع آن تأکیده کرده بودند.

معزی افزود: رییس‌ جمهوری از لزوم اعلام اولویت‌ها، دستورالعمل‌ها و همچنین گزارش‌دهی شفاف و دقیق وزرات بهداشت از کسانی که واکسن را دریافت خواهند کرد، سخن گفته بود.

وی تاکید کرد: معاون اول رییس جمهوری هم به روشنی اعلام کرد اگر بتوانیم یک روز زودتر از هر جای دنیا واکسن معتبر وارد کنیم، یک لحظه هم درنگ نخواهیم کرد.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس‌جمهوری تصریح کرد: جهانگیری به صراحت گفت که هیچ مقام دولتی و خانواده‌اش حق ندارد خارج از دستورالعمل‌ها به واکسن دسترسی پیدا کند.

معزی اظهار داشت: دولت در موضوع واکسن، نه در تله‌ی توهم توطئه نسبت به واکسن خارجی گرفتار شده و نه به خود تحقیری نسبت به واکسن داخلی مجال داده است. در این تنگنای تحریم، تنها و تنها یک دغدغه وجود دارد، تأمین سلامت شهروندان.

وی خاطر نشان کرد: دیروز رییس‌ جمهوری به طور رسمی اعلام کرد که با خرید واکسن در هفته‌های آینده از شرکت‌های مختلف، واکسیناسیون بر اساس اولویت‌بندی و جدول آماده شده از جامعه هدف در کشور با اولویت کادر درمانی و سالمندان آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار سیاست