تصمیم عجیب فدراسیون والیبال؛ انتصاب دوباره سرمربی برکنارشده

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون والیبال در حکمی محمد وکیلی را به عنوان سرمربی تیم نوجوانان پسر ایران در سال ۱۴۰۱ منصوب کرد.

به گزارش ایرنا، در بخشی از حکم محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال برای وکیلی آمده است: نظر به تجارب ارزشمند شما در کشف و پرورش استعدادهای بالقوه والیبال و بر اساس استراتژی نوین فدراسیون در راستای پشتوانه‌سازی و حضور قدرتمند در عرصه رویدادهای بین‌المللی و رده‌های پایه، بدین‌وسیله به عنوان سرمربی تیم نوجوانان پسر ایران ۱۴۰۱ منصوب می‌شوید.

محمد وکیلی در سال‌های اخیر هدایت تیم والیبال نوجوانان ایران را بر عهده داشت و تعداد زیادی از بازیکنان مستعد نظیر جواد کریمی، علی‌اصغر مجرد، امیرحسین اسفندیار، بردیا سعادت، پوریا یلی، مرتضی شریفی، صابر کاظمی، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور را پرورش داد.

وکیلی در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ به عنوان مربی مدال طلا و نقره و در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ به عنوان سرمربی مدال‌های برنز، نقره و طلای نوجوانان جهان را به دست آورد. ایران با هدایت وکیلی در مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۹ نیز به مقام پنجم جهان رسید.

حدود ۲ ماه قبل و پس از مدت‌ها بررسی گزینه‌های مختلف، مسعود آرمات به عنوان سرمربی جدید تیم والیبال نوجوانان ایران معرفی شد. او قرار است این تیم را در مسابقات جهانی سال ۲۰۲۱ که به میزبانی ایران برگزار می‌شود هدایت کند.

با این وجود امروز رییس فدراسیون والیبال در گفت و گویی رادیویی از انتخاب وکیلی به عنوان سرمربی تیم نوجوانان ایران در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

شیوع ویروس کرونا، باعث تعطیلی بسیاری از رویدادهای ورزشی جهان در سال ۲۰۲۰ از جمله مسابقات قهرمانی والیبال نوجوانان زیر ۱۸ سال آسیا شد.

براساس استراتژی جدید فدراسیون والیبال، برگزار نشدن این مسابقات نباید لطمه‌ای به روند پشتوانه‌سازی بازیکن برای تیم ملی بزرگسالان ایجاد کند و محمد وکیلی به عنوان سرمربی تیم نوجوانان پسر سال ۱۴۰۱ از هم‌اکنون فعالیت خود را شروع می‌کند تا با شناسایی استعدادهای ۱۵ تا ۱۶ ساله فعلی، تیم ایران را برای مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در سال ۲۰۲۲ آماده کند.

از سوی دیگر، فدراسیون والیبال برای دفاع از عناوین قهرمانی ایران در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان جهان، نیازمند برنامه‌ریزی بلندمدت است و این فرصت ۱۸ ماهه برای رصد، شناسایی و غربال‌گری استعدادها و پرورش آنان ضروری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار ورزش