تولید مستند خداحافظ قهرمان در یونان

تهران- ایرنا- مستند خداحافظ قهرمان به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی تولید و در صفحات مجازی و سایت های مرتبط منتشر شد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سازمان فرهنگ و راتباطات اسلامی ، این مستند ابتدا با صدای سردار سلیمانی و اعلام پایان حکومت داعش شروع می شود. در بخش بعدی قسمتهایی از گزارش خبری شبکه های تلویزیونی یونان به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و بخشهایی از گزارش خانم لابرینی ثوما خبرنگار یونانی مستقر در تهران پخش می شود.

خانم لابرینی ثوما خبرنگار و روزنامه نگار روزنامه و پایگاه خبری پرس پروجکت است که در زمان تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی در تهران حضور داشت و حضور میلیونی مردم را از نزدیک مشاهده کرده است. وی با حضور در مقابل دوربین این نمایندگی و در مرکز شهر آتن روایت خود را از این مراسم تاریخی بازگو می کند.

نامبرده با توجه به تجربه خود در خبرنگاری حوزه بین الملل ضمن بیان تحلیل و دیدگاه خود در خصوص ترور سردار سلیمانی گفت: وی کسی بود که به وطن خود عمیقا عشق می ورزید، او یک ژنرال با تجربه بود که راهبردهایش توسط بسیاری از فرماندهان معروف آمریکایی تحسین شده به گونه ای که مقالات زیادی در این باره نوشته اند. او توانست افراد و قبایلی که از هم تنفر داشتند و با هم در حال جنگ بودند را علیه داعش متحد کند.

این اتفاق که در یک کشور ثالث یک رهبر حکومتی را که جایگاه مشخص و ویژه ای دارد را ترور کنند و از مدت ها پیش با قرار دادن نام وی و سپاه پاسداران انقلاب در لیست گروه های تروریستی زمینه سازی نمایند و بی تفاوتی جامعه بین المللی دراین خصوص آنقدر منزجر کننده است که تا کنون با آن کنار نیامد ام. آنها با این اقدام مردم ایران را مانند یک مشت واحد کردند و پایه های حکومت ایران به واسطه پشتوانه مردمی مستحکم تر شد.

لامبرینی ثوما همچنین در بخش های دیگری از این مستند خاطراتی از حضور میلیونی و مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی را بیان داشته و می گوید: اگر می توانستم روزی از سردار سلیمانی مصاحبه ای بگیریم از او می پرسیدم که قدرت او ناشی از چیست؟

من حدس می زنم که قدرت او به واسطه فداکاری و پشتوانه مردمی باشد. قدرت او ایمان و هویت اوست. هویتی که بسیار خوب آن را می شناخت و درک کرده بود.

او در پایان این مصاحبه می گوید: باید این را به خاطر داشته باشیم که قهرمان ها اگرچه به تمام جامعه تعلق دارند، خانواده ای دارند که نباید فراموش شوند. من یک عشق بی کران از جانب یونان به خانواده ایشان تقدیم می کنم.

در این مستند قسمت هایی از تجمع اعتراضی مردم یونان در مقابل سفارت آمریکا که سال گذشته به مناسبت اعتراض به ترور سردار سلیمانی برگزار شده بود به نمایش گذاشته شده و در ادامه این مستند نیزتصاویری از مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و حضور او در مبازه علیه داعش پخش میشود.

این مستند توسط رایزنی فرهنگی و بر روی پلتفرم ادوب پریمیر ساخته شده و در دونسخه برای مخاطب ایرانی و یونانی - به همراه ترجمه فارسی - منتشر شده است که در صفحات مجازی این نمایندگی با استقبال خوب دنبال کنندگان یونانی این صفحات قرار گرفته است و تنها در نسخه با زیرنویس فارسی بر روی بستر آپارت بیش از ۶۰۰۰ بار دیده شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار فرهنگ