۱۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۹
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84173590
۰ نفر

برچسب‌ها

جذب نیرو در شهرداری تهران شفاف است

تهران- ایرنا- مشاور شهردار تهران گفت: فرایند جذب نیرو کاملا شفاف و بدون هیچ‌گونه سواستفاده زیر نظر شورای راهبری آزمون و نهادهای نظارتی در حال انجام است.

به گزارش ایرنا از شهرداری تهران، غلامحسین محمدی روز دوشنبه اظهار داشت: انتخاب دستیار مدیران شهرداری از طریق فراخوان عمومی و برگزاری آزمون و مصاحبه علمی و فنی از میان کارکنان شهرداری و عموم شهروندان واجد شرایط در فضایی منصفانه و رقابتی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه استخدام نیرو از طریق فراخوان عمومی در شهرداری تهران طی ۲۰ سال گذشته بی‌سابقه است، گفت: برای نخستین بار استخدام از طریق فراخوان عمومی برای رعایت حقوق عامه و با هماهنگی و مجوز سازمان امور استخدامی انجام شده است و این اقدام مبتنی بر شعار تهران شهری برای همه و ضامن عدالت اجتماعی است‌ و فرآیند جذب کاملا شفاف زیر نظر شورای راهبری آزمون و نهادهای نظارتی در حال انجام است.

به گفته مشاور شهردار تهران؛ بخشی از نیروهای موجود شهرداری در سالیان طولانی لزوما بر اساس مطالعات تخصصی جذب نشدند و در این دوره مدیریت شهری نیز تنها بنا به ضرورت و در پست‌های مدیریتی تعداد محدودی از افراد استخدام شده‌اند.

وی ادامه داد: در نتیجه در بخش‌های تخصصی و مدیریتی شهرداری تهران فقدان و کمبود نیرو احساس می‌شود. ضمن اینکه تعداد افراد بازنشسته و کسانی که در آستانه بازنشستگی یا خرید خدمت هستند، هم در حال افزایش است. با توجه به این نکات تصمیم گرفته شد که نیروی جوان متخصص با شرایط خاص علمی و تجربی و به تعداد محدودی از طریق فراخوان عمومی برای رعایت حقوق عامه و بسط عدالت اجتماعی و با هماهنگی و مجوز سازمان امور استخدامی انتخاب شوند.

مشاور شهردار تهران با بیان اینکه این آزمون با همکاری نهادهای فنی ذیربط برگزار شد، گفت: همه افرادی که شرایط ورود به این رقابت را داشتند پس از اطلاع رسانی خوب و شفاف در آزمون استاندارد علمی شرکت کردند و پس از اعلام رسمی افراد به تعداد سه برابر ظرفیت (بیش از ۷۰۰نفر) و سنجش صلاحیت‌های فکری و تجربی، اکنون با انتخاب اولویت‌های کاری خود با شفافیت به معاونت‌ها و سازمان‌های ذیربط در شهرداری برای مصاحبه نهایی معرفی شده‌اند.

محمدی اضافه کرد: در مشارکت عموم افراد در مرحله اول به جز شرایط عمومی فرآیند استخدام هیچ محدودیتی برقرار نبوده و اکنون نیز همه افراد واجد صلاحیت بنا به حقوق مکتسبه می‌توانند در فرآیند گزینش، توانمندی‌های خود را ارائه و در نهایت بنا به امتیازبندی و تشخیص دستگاه‌های ذیربط شهرداری استخدام شوند این فرآیند کاملا شفاف و بدون هیچ‌گونه سواستفاده زیر نظر شورای راهبری آزمون و نهادهای نظارتی در حال انجام است.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، با توضیح اینکه مطابق با برنامه سوم توسعه شهر تهران و بودجه سالانه، شهرداری اجازه دارد به میزان ۵۰ درصد افراد بازنشسته شده، نیرو جذب کند، افزود:  شهرداری در سه سال گذشته جذب نیروی محدودی داشت، به طوری که در سال ۱۳۹۶ تعداد  کارکنان شهرداری تهران بیش از ۶۵ هزار نفر بود که اکنون به نزدیک ۶۰ هزار نفر رسیده است.

مشاور شهردار تهران با تاکید بر جوانگرانی و ضرورت افزایش نیروهای جوان بیان کرد: هرم سنی پرسنل شهرداری در حال نیل به میانسالی است که با این اقدامات امید داریم نیروهای جوان متخصص با درخشش خود ضامن روزآمدی سازمان باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها