۱۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۹
کد خبرنگار: 744
کد خبر: 84173579
منبع: با مشارکت ایران مال source
۰ نفر

برچسب‌ها

اظهارات معاون مالی بانک آینده در خصوص فروش سهام ایران مال

معاون مالی بانک آینده در مورد چگونگی  فروش ۳۵ درصد از سهام ایران مال توضیحات و اظهاراتی را ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک آینده، در پی اعلام فروش ٣۵درصد از سهام ایران‌مال، محمدزاده مقدم، معاون مالی بانک آینده، ضمن تأیید این خبر اظهار داشت: این اقدام در راستای استیفای حقوق ذی‌نفعان (سپرده گذاران، سهام داران و...) بانک آینده و مطابق با مستندات مندرج در کدال انجام شده که طی آن  ۳۵درصد از سهام مجموعه منحصر به فرد تجاری فرهنگی ایران‌مال، طبق ارزش‌گذاری پایه کانون کارشناسان رسمی دادگستری واگذار شده است.

وی افزود: این اقدام به منظور اصلاح ساختار مالی بانک و  بر اساس تکالیف مقرر در مواد١۶و١٧ «قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور» انجام‌شده است.

 شرکت حامی کیان سازه خریدار سهام ایران‌مال است

معاون مالی بانک یادآور شد: این اقدام، گامی مهم در احصای بازدهی مورد نظر ذی‌نفعان(سپرده گذاران، سهام داران و...) بانک آینده بوده است؛ که استمرار آن از طریق بازار سرمایه صورت خواهد پذیرفت.

به گفته وی، انتشار اطلاعیه در سامانه کدال، طبق ضوابط سازمان بورس و اوراق بهادار و به منظور حفظ حقوق سهامداران بانک در آگاهی از نتایج فرآیند واگذاری سهام شرکت مزبور صورت پذیرفته است.

معاون مالی بانک آینده خاطر نشان کرد: مزایده، طبق روال قانونی، قبلاً از طریق روزنامه‌های کثیرالانتشار و سامانه کدال اطلاع‌رسانی شد و طبق تصمیم ارکان  و نهاد ناظر بانک آینده، مقرر گردیده، ۶۵درصد سهام الباقی این پروژه ملی پس از کسب مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار از طریق بازار سرمایه به فروش برسد تا اقشار مختلف مردم و دیگر خریداران سهام از این فرصت اقتصادی بهره‌مند شوند.

شایان ذکر است، مجموعه ایران‌مال یکی از بزرگترین پروژه‌های تجاری، ورزشی است که با سرمایه‌گذاری بانک آینده در کشور ساخته شده و مورد بهره‌برداری قرارگرفته است. این پروژه بزرگ چند منظوره که از آن به‌عنوان پروژه ملی کشور نام‌ برده می‌شود، یکی از پنج مال برتر جهان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha