سلماس ظرفیت ایجاد ١٠ هزار هکتار گلخانه را دارد

ارومیه- ایرنا- فرماندار سلماس گفت: سلماس استعداد و ظرفیت ایجاد ۱۰ هزار هکتار گلخانه برای تولیدات مختلف را دارد و این امر می‌تواند راندمان تولید کشاورزی را در شهرستان حداقل ٢ برابر کند.

علی اکبر عسکری، روز دوشنبه در جلسه بررسی ظرفیت‌های حوزه جهاد کشاورزی شهرستان سلماس اظهار داشت: راهکارهای لازم برای استفاده از این ظرفیت عظیم در سلماس باید بررسی و عملیاتی شود.

وی ادامه داد: فرایند موافقت و عملیاتی شدن طرح‌های مختلف سرمایه گذاری برای راه‌اندازی گلخانه یا هر طرح دیگر پس از کسب اهلیت سنجی و تاییدهای لازم نیازمند تسهیل بیشتری است.

فرماندار سلماس بیان کرد: تخصیص اراضی برای طرح‌های سرمایه گذاری شهرستان نیازمند توجه مسوولان است تا با سهولت بیشتری این روند طی شود.

عسگری اظهار داشت: شبکه پایاب سد زولا و دریک سلماس هم برای تکمیل نیازمند اعتبارات ویژه است تا بتوان با راحتی بیشتری آب لازم برای کشاورزی و مصارف دیگر شهرستان را فراهم کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد جمعیت شهرستان سلماس در کشاورزی و دامداری اشتغال دارند و بسترسازی برای صادرات محصولات این قشر به خصوص سیب مطالبه مهم کشاورزان سلماسی بوده که این امر نیازمند همت مسوولان است.

به گزار ش ایرنا ، شهرستان سلماس با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها