روسیه در مین زدایی از مناطق آزاد شده قره باغ مشارکت می کند

  باکو – ایرنا – گروهی از متخصصین مین زدایی روسیه روزدوشنبه برای مشارکت در امور مین زدایی در سرزمینهای آزاد شده جمهوری آذربایجان در قره  باغ وارد شهر گنجه این کشور شدند .

 به گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری باکو ، این گروه ۲۰ نفره مجهز به تجهیزات مین زدایی از جمله سه سامانه که با ربات ها مدیریت می شود ، در مرکز منطقه ای وزارت حوادث غیر مترقبه جمهوری آذربایجان در شهرستان آزاد شده "آقدام "در قره باغ مستقر می شود .

  "راگیم لطیف اف " معاون وزارت حوادث غیر مترقبه جمهوری آذربایجان به خبرنگاران گفت ، این گروه متخصص مین زدایی روسیه از فردا ( سه شنبه ) در نخستین مرحله و در قالب ماموریت های بشردوستانه در عملیات  پاکسازی یکصد هزار هکتار زمین از مین در شهرستان آقدام،  مشارکت خواهد داشت .  

پس  از پایان جنگ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در قره باغ ، دو گروه متخصص مین زدایی ترکیه متشکل از ۲۰۰ نفر به دعوت دولت باکو برای مشارکت  در امور مین زدایی وارد این  منطقه شدند .

  جمهوری آذربایجان در درگیری های نظامی ۴۴ روزه که از ششم مهر ماه آغاز شده بود،  توانست سرزمین های تحت اشغال خود را از دست نیروهای ارمنستان در قره باغ آزاد کند.

 این درگیری های نظامی ۲۰ آبان ماه گذشته با امضای بیانیه سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان پایان  یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار جهان