سهمیه استان همدان در خوداشتغالی ۲۰۰ میلیارد تومان است

همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان با بیان اینکه سهمیه استان در حوزه مشاغل خانگی و خوداشتغالی ۲۰۰ میلیارد تومان است گفت: از این رقم حدود ۳۰ میلیارد تومان مربوط به شهرستان ملایر است.

به گزارش ایرنا؛ ظاهر پورمجاهد روز دوشنبه در نشست بررسی موانع و مشکلات مصوبات سفر «محمد امید» معاون توسعه روستایی رییس جمهوری به ملایر توسعه مشاغل خانگی و خوداشتغالی را اولویتی مهم برشمرد و افزود: ملایر در زمینه ایجاد اشتغال روستایی و خوداشتغالی و جذب تسهیلات اشتغال از متوسط استانی بالاتر است که امیدواریم با جدیت مجموعه این شهرستان، تا پایان امسال این روند سرعت بیشتری بگیرد.

وی ادامه داد: حدود ۱۰۰ درصد تعهد اشتغال ملایر که باید تا پایان امسال محقق می‌شد، طبق گزارش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکنون محقق شده و این نشان از تلاش، جدیت، برنامه‌ریزی مدیریت ارشد این شهرستان و همراهی مجموعه مدیران دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان گفت: با توجه به اینکه تا پایان سال فرصتی باقی نمانده، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان باید نسبت به رفع موانع اجرایی طرح‌ها و جذب اعتبارات مورد نیاز جدیت لازم را داشته باشند.

پورمجاهد افزود: در روند اجرای طرح‌ها و جذب اعتبارات هیچ کوتاهی از مدیران پذیرفته نیست و چنانچه طرحی شدنی نیست، مدیران اولویت خود را روی طرح دیگری که قابلیت اجرایی دارد، بگذارند.

وی با اشاره به سفر دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری در مردادماه امسال به ملایر افزود: این سفر مصوبات پر خیر و پرکتی همچون اجرای طرح فراز، تسهیلات بانکی، سایت‌های زیرساخت گلخانه‌ها، بهسازی مسکن، آب شرب روستاها، مجتمع‌های آبرسانی و ناحیه صنعتی خیاطان ازندریان برای این شهرستان به همراه داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان با تاکید بر اینکه پوشاک ازندریان باید به صورت خوشه صنعتی یا مجتمع کارگاهی به سرعت باید اجرایی شود گفت: طی ۲۰ روز آینده اعضای شورای اسلامی و شهرداری ازندریان باید محل یا زمینی که بتواند کار تجمیعی واحدهای تولید پوشاک ازندریان را انجام دهد، تعیین و به شرکت شهرک‌های صنعتی و فرمانداری ملایر اعلام شود.

پورمجاهد ادامه داد: برای تخصیص اعتبارات چند طرح مرتبط با این سفر نیز با تهران رایزنی شد تا بتوانیم موارد لازم برای تخصیص اعتبارات یا تامین اعتبارات برخی از ردیف‌ها را از طریق استان یا تهران پیگیری کنیم.

وی تاکید کرد: تمام تاکید و جدیت استاندار همدان بر به ثمر نشستن طرح‌های اجرایی در استان است و آمار و ارقام مربوط به اعتبارات به صورت هفتگی پیگیری و گزارش‌های آنها اعلام می‌شود.

ملایر یکی از شهرهای برتر در ایجاد اشتغال

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان نیز گفت: تعهد اشتغال امسال این شهرستان سه هزار و ۲۷۵ نفر است که از ابتدای سال تا امروز، سه هزار و ۳۸۲ مورد اشتغال در سامانه رصد ثبت شده است.

احمد توصیفیان با بیان اینکه ملایر جزء شهرستان‌های برتر استان در زمینه ایجاد اشتغال است که بیش از ۱۰۰ درصد تعهد اشتغال یکساله خود را انجام داده است افزود: از تعداد اشتغال ایجاد شده ۹۰۰ نفر در سازمان تامین اجتماعی بیمه شده‌اند که با احتساب بیمه‌شدگان روستایی و عشایری با بیش از ۴۰۰ نفر، حدود ۵۵ درصد بیمه‌شده در این شهرستان داریم.

وی سهمیه تسهیلات اشتغال روستایی این شهرستان را بیش از ۷۴ میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: از این رقم تاکنون حدود ۷۲ میلیارد تومان آن جذب شده و سه میلیارد تومان هم طرح در بانک‌ها دارد و در حوزه روستایی ۹۶ درصد اعتبار این شهرستان جذب شده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها