طرح تفصیلی شمال غرب مشهد در شورای این شهر تصویب شد

مشهد- ایرنا- طرح تفصیلی پهنه شمال غرب مشهد روز دوشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی این شهر بررسی و تصویب شد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد در جریان بررسی این طرح گفت: اساسی‌ترین موضوع در طرح تفصیلی حوزه شمال غرب موضوعی است که در ساختاری فراتر از طرح تفصیلی در قالب طرح جامع و سیاست‌های کلان توسعه شهر مشهد باید تصمیم گیری شود. 
محمد هادی مهدی‌نیا افزود: عدم تعیین تکلیف مرز محدوده شهر و رفع اختلاف چندین ساله شهرستان مشهد و بینالود موضوعی حیاتی است که به رغم تاکید مصوبه طرح جامع در شورای عالی شهرسازی و معماری مبنی بر تعیین تکلیف مرز محدوده شهر در بخش غربی در چارچوب نظام تقسیمات کشوری تاکنون جمع بندی در این خصوص صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: عدم تعیین مرز محدوده و تصمیم گیری مشخص در خصوص نحوه توسعه این زمینها که از شرایط و موقعیت حائز اهمیت در ارتباط با محدوده های در حال توسعه منطقه ۱۲ برخوردارند، باعث شده یکی از مناسبترین ظرفیتهای توسعه هدفمند و قابل برنامه ریزی شهر مشهد در معرض ساخت و سازهای غیرمجاز و ریزدانگی ناشی از سوداگری‌های غیر قانونی زمین قرار گیرد و بخش قابل توجهی از این زمینها به علت طولانی شدن فرایند تصمیم گیری و برنامه‌ریزی در قالب خرید و فروش‌های قولنامه‌ای ریزدانه به عنوان فرصت‌های از دست رفته محسوب شوند.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: از این رو در صورت عدم تعیین وضعیت مرز محدوده تا زمان تصویب طرح تفصیلی حوزه شمال غرب، صرف نظر از محدوده‌های جغرافیایی و اختلافات حاکم بر تقسیمات کشوری در مرز شهرستان‌ها، باید طرح این محدوده در چارچوب مباحث کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و برنامه ریزی یکپارچه و هدفمند در زمینهای غرب بلوار مهدیه براساس سیاست‌های کلان مجموعه شهری مشهد انجام شود.

وی افزود: مستند به بند ۳۴ ماده ۸۰ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و انتخاب شهرداران، بنا به ضرورت طرح تفصیلی پیشنهادی حوزه شمال غرب مورد تایید قرار گرفت و برای تصویب نهایی به کمیسیون ماده پنج استان ارسال می‌شود.
تصویب لایحه تعیین تکلیف اصلاح قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس، از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز بود.
طبق این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود، در خصوص عقد قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس شهری بین شهرداری مشهد و صنایع زرین خودرو اصفهان، اقدام کند.

لایحه افزایش سقف تخفیف پرداخت نقدی مودیان نیز در جلسه علنی امروز به تصویب رسید و طبق این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود، در راستای تشویق مودیان، تسریع و تسهیل در دریافت به موقع مطالبات شهرداری به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و به ‌منظور جلوگیری از شیوع کرونا، کاهش مراجعات حضوری مودیان و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، اقدام کند.

بر اساس این مصوبه، ۲۴ درصد تخفیف از تاریخ ۲۲ دی ماه لغایت ۲۲ بهمن ماه امسال و ۲۰ درصد تخفیف از تاریخ ۲۳ بهمن ماه لغایت ۱۰ اسفند ماه امسال ، به پرداخت نقدی مؤدیان به شهرداری بابت بدهی جاری و معوق ساختمانی و عوارض احداث و توسعه خطوط قطارشهری تعلق می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها