سفیر ایران در پاکستان بر مقابله جدی با تهدید داعش تاکید کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، اقدام تروریستی کشتار ۱۱ معدنچی در ایالت بلوچستان را محکوم و بر مقابله قاطعانه برای ریشه‌کنی گروه تکفیری داعش تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، «سید محمدعلی حسینی» روز دوشنبه طی پیامی در حساب کاربری توییتر خود قتل ۱۱ معدنچی در منطقه «مَچ» واقع در ایالت بلوچستان پاکستان را به شدت محکوم کرد.

وی نوشته است: اقدام تروریست‌های داعش در به شهادت رساندن ۱۱ مسلمان بی ‌گناه از جمله کودکان به دلیل اعتقادات مذهبی قربانیان؛ یک جرم سنگین، تکان‌دهنده‌ و غیرقابل بخشش است.

حسینی تاکید کرد: ریشه‌های شجره خبیثه داعش را باید قطع کرد و مجازات این قاتلان وحشی شاید بتوانذ مرهمی بر زخم بازماندگان هر چند به مقدار کم، باشد.

براساس این گزارش، گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله روز گذشته به معدنچیان متعلق به جامعه شیعیان "هزاره" در ایالت بلوچستان پاکستان را که منجر به کشته شدن ۱۱ معدنچی شد، بر عهده گرفت.

عمران‌خان نخست وزیر پاکستان طی پیامی قتل ۱۱ معدنچی را قویاً محکوم کرد و از نهادهای امنیتی خواست تا از تمام ظرفیت‌های خود برای شناسایی عوامل این اقدام تروریستی و سپردن آنان به دست عدالت استفاده کنند.

طی سال‌های اخیر گروه‌های تکفیری و تروریستی از جمله لشکر جهنگوی، تحریک طالبان و داعش مسوولیت حملات مسلحانه و عملیات‌ انتحاری علیه شیعیان در ایالت بلوچستان پاکستان را برعهده گرفته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار جهان