۱۰۰ خانه روستایی برای ایتام استان سمنان در دست ساخت است

سمنان- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: ۱۰۰ خانه برای ایتام استان در مناطق روستای در دست ساخت است.

به گزارش ایرنا، محسن مسعودیان راد روز دوشنبه در نشست شورای روستایی و عشایری استان سمنان با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در سالن یارگار امام(ره) استانداری ابراز داشت: تخصیص منابع اعتباری و همراهی بخش‌های مختلف موجب تسریع و تسهیل در کمک‌رسانی و اشتغالزایی به ایتام می‌شود.

وی ادامه داد: ۵۴ فعالیت‌ کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان دربخش اشتغال معطوف به مناطق روستایی است.

وی بیان کرد: از مجموع ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال  مربوط به اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان ۷۵ درصد جذب تسهیلات مربوط به اشتغال در مناطق روستایی بوده است.

مسعودیان راد تصریح کرد: ۹۰ خانوار با تسهیلات اشتغال به کالپوش میامی بازگشتند و این میزان استقبال خانوارهای روستایی ارزشمند است و اکنون ۳۰۰ خانوار روستایی دیگر شناسایی شدند که با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بازگشت این افراد به روستا و مهاجرت معکوس دنبال می‌شود.

وی یادآور شد: اصلاح الگوی کشت، اصلاح نژاد دام و توجه به مشاغل خانگی از جمله رویکردهای اصلی اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان برای اشتغالزایی و توسعه روستاهای استان است.

وی اظهار داشت: ایجاد ناحیه صنعتی در هر روستا متناسب با ظرفیت‌های هر روستا نقشی مهم در نگهداشت جمعیت روستایی دارد و انتظار می‌رود با تخصیص اعتبار ملی این طرح در روستاهای استان سمنان دنبال شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: ایجاد کارگاه متناسب با ظرفیت هر روستا می‌تواند به اشتغالزایی و بهبود معیشت روستاییان کمک کند و اجرای این طرح در روستاهای استان نیازمند تامین اعتبار است.

محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به منظور بازدید و بررسی طرح‌های روستایی در سفر ۲ روزه به استان سمنان آمده است.

بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ کشور ، از کل جمعیت ۷۰۲ هزار نفری استان سمنان ۴۵ هزار و ۸۱۶ خانوار روستایی با جمعیت ۱۴۱ هزار و ۸۵۸  نفر در ۵۴۹ روستاهای استان  زندگی می کنند و ۹۰ درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش شوراهای اسلامی روستایی و ۸۸ درصد تحت پوشش دهیاری‌ها قراردارند.
استان سمنان دارای ۳۰۸ روستای برخوردار از شورای اسلامی است و ۲۵۶ روستای استان هم دهیاری دارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها