شخصیت عراقی: سلیمانی به شهادتی در شان و منزلتش دست یافت

بغداد – ایرنا – عضو مجلس اعلای اسلامی و نماینده سابق پارلمان عراق گفت که سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس به شهادتی که در شان و منزلتش بود، دست یافت.

«شیخ جلال الدین صغیر» در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا تصریح کرد که سپهبد شهید سلیمانی به شهادتی که در شان و منزلتش بود، دست یافت و به یاد ندارم هیچ شخصیت ایرانی یا اسلامی به چنین درجه عالی از شهادت دست یافته باشد، به نحوی که شهادت، وی را تبدیل به چهره ای جهانی کند.

این شخصیت دینی با ذکر خاطره ای از شهید سلیمانی ادامه داد که یکبار شهید سلیمانی گفت که دخترش خواب دیده که در حلب شهید می شود، اما به ایشان گفتم که در آنجا شهید نمی شود.

الصغیر افزود که شهید سلیمانی از این سخنم یک جورهایی ناراحت شد و گفت چرا نباید شهید شوم و به ایشان گفتم که شهادت به دست داعشی ها در شان و مقام شما نیست، بلکه باید شهادتی نصیب تان شود که در شان و منزلت تان باشد.

عضو مجلس اعلای اسلامی عراق گفت که تقدیر اینگونه بود که شهادت ایشان به دست ترامپ جنایتکار رقم بخورد.

به گفته وی، ترامپ سرمست از خوی استکباری در حالی به شهادت سپهبد شهید سلیمانی اعتراف کرد که عملا از سپهبد شهید، چهره ای جهانی ساخته است.

شیخ الصغیر افزود که هیچ شخصیتی در ایران و منطقه وجود ندارد که به مقام و منزلتی که شهید سلیمانی رسید، برسد و امروز می بینیم در ونزوئلا و کوبا و کشورهای مختلف دنیا نام و یاد او را گرامی می دارند.

وی تاکید کرد که شهادت سپهبد سلیمانی از خون او رود جوشانی ساخته و او را زنده تر کرده است.

شیخ جلال الدین الصغیر از شهید حاج ابومهدی المهندس نیز به عنوان شخصیتی مشابه سپهبد سلیمانی یاد کرد و گفت که با او رابطه دیرینه ای داشتم و هیچ جلسه ای با او نبود که درباره شهادت و جهاد سخن نگوید.

وی اضافه کرد که این فرماندهان شهید، به آنچه می خواستند رسیدند و اینک بر ما است که رسالت آنها را احیا کنیم.

این شخصیت دینی تاکید کرد که باید مسیر آنها را با همان استحکام و صلابت ادامه دهیم.

شیخ جلال الدین الصغیر به حکم جایگاهی که در مجلس اعلای اسلامی عراق داشت و سال های طولانی از عمر خود را در مبارزه و جهاد طی کرد، از دوستان نزدیک این دو شهید بزرگوار به شمار می رود.

الصغیر در جریان جنگ با گروه تروریستی داعش (۲۰۱۴ – ۲۰۱۷) در قالب نیروهای الحشد الشعبی زیر فرمان شهید حاج ابومهدی المهندس دارای یک تشکل جهادی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار جهان