خداوند عالم را مدرسه‌ای برای رسیدن به مقام کرامت آفریده است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: خداوند عالم را مدرسه‌ای برای رسیدن به مقام کرامت آفریده و قرآن کریم را به عنوان منبع و کتاب این مدرسه معرفی کرده است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در مراسم طرح ملی دوشنبه‌های قرآنی دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: خداوند عالم را مدرسه معرفی کرده و وقتی عالم مدرسه معرفی می‌شود، انسان در آن محصل و دانش‌آموز می‌شود.

وی افزود: خداوند معلم این مدرسه است تا انسان‌ها را به کمال برساند و موضوع درس نیز کرامت معرفی شده و  تمامی انسان‌ها و دانش‌آموزان محصل مدرسه کرامت هستند.

آیت‌الله عابدینی یادآور شد: فطرت تمامی انسان‌ها کرامت را به عنوان موضوع درس عالم هستی پذیرفته است تا جایی که خداوند فرموده "ما بنی‌آدم را برای کرامت آفریدیم و همه انسان‌ها در جستجوی کرامت هستند، حتی اگر به مسیر اشتباه بروند".

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه خداوند رسول گرامی اسلام (ص) را در قله کرامت قرار داد و راه رسیدن به کرامت نیز همان راهی است که پیامبر (ص) نشان داده، اضافه کرد: انبیا الهی قافله ‌سالاران کرامت انسانی هستند و به همین جهت نیز باید برای رسیدن به کرامت در مسیر انبیا گام برداشت.

به گفته وی، قرآن کریم بهترین منبع و کتاب درسی برای آموزش کرامت می‌باشد و خداوند قرآن را به عنوان کتاب کرامت معرفی کرده و هر آیه‌ای از آیات قرآن، آیه کریمه بوده چرا که بسته کرامتی انسان را فراهم کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با اشاره به اهمیت تقوا در زندگی انسان‌ها و با بیان اینکه درهای بسته به روی انسان‌های با تقوا گشوده می‌شود و بن‌بست در زندگی آنها دیده نمی‌شود، تصریح کرد: وقتی انسان اهل تقوا شود، دانایی و توانایی را به صورت همزمان به دست می‌آورد و گام بزرگی را در مسیر تکامل برمی‌دارد.

امام جمعه قزوین افزود: کسی که اهل کرامت شد، شجاعت، عدالت، سخاوت و همه فضایل اخلاقی نصیبش می‌شود که بالاتر از هر مقام دیگری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها