۲۳۰ میلیارد تومان خسارت سیل لرستان تخصیص یافت

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: از یکهزارو ۳۴ میلیارد تومان خسارت ثبت شده سیل ۹۸ تنها ۲۳۰ میلیارد تومان تخصیص یافت که ۸۰درصد آن در قالب اسناد خزانه اسلامی و مابقی نقدی است.

عباس شرفی روز دوشنبه در نشست بررسی پروژه های راهداری دلفان در محل فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: تعمیر، بازسازی و احداث پل های ده یوسفان، حسن گاویار، یارآباد، خوشنام، حبیب وند، تنگ پری، چم کریم و سیالیای شهرستان دلفان با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در حوزه راهداری و چهار دستگاه پل نیز در مسیر گردشگری آب گرم در حوزه راه روستایی در حال اجرا است.

وی افزود: روکش آسفالت راه‌های اصلی،  فرعی و روستایی به طول ۲۹ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اجرا شده است.

وی گفت: در قالب طرح ابرار در مرحله اول آسفالت روستاهای چشمه حاجی محمد، میان تنگ بالا و پایین و زیرسازی و قیرپاشی محورهای سرمه و قلاته نیز انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان اظهار داشت: شن ریزی راههای روستایی جعفرآباد، بوربور، علی آباد پیردوستی و چواری به طول ۲۰ کیلومتر به صورت امانی تکمیل شده است.

وی افزود: با توجه به وضعیت راه‌های روستایی در استان و عدم وجود زیرساخت‌های لازم در این حوزه، اعتبارات راه روستایی متناسب با نیاز استان نیست.

شرفی گفت: در حال حاضر پروژه های راه روستایی تلیاب، علی آباد، گاوکش و گشه به طول ۲۱ کیلومتر و اعتبار ۳.۵ میلیارد تومان در حال عقد قرارداد می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها