۲۱ میلیارد ریال طرح آبرسانی به عشایر استان سمنان در حال اجرا است

سمنان- ایرنا- مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: ۱۷ طرح آبرسانی برای عشایر استان با اعتبار ۲۱ میلیارد ریال در حال اجرا است.

به گزارش ایرنا، مراد خادم روز دوشنبه در نشست شورای روستایی و عشایری استان سمنان با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در سالن یارگار امام(ره) استانداری ابراز داشت: با اجرای این ۱۷ طرح آبرسانی ۱۲۰ خانوار عشایر از مزایای اجرای طرح آبرسانی بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: سال گذشته ۳۴ میلیارد ریال برای اجرای ۴۸ طرح آبرسانی به عشایر استان سمنان اختصاص یافت که این میزان تخصیص اعتبار و توجه به عشایر چشمگیر است.

 وی بیان کرد:  دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به عشایر دارد که نسبت به گذشته بی‌نظیر است و عشایر استان سمنان قدردان این تلاش‌ها هستند.

خادم تصریح کرد: سه هزار و ۱۸۱ خانوار عشایر استان سمنان را تشکیل می‌دهند که تمام عشایر در ۱۳ شرکت تعاونی عشایری عضویت دارند و همچنین در استان یک اتحادیه عشایری فعال وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: ۸۱ خانوار عشایر استان سمنان به منظور دریافت ۷۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل ماده ۵۲ به منظور افزایش تولید گوشت قرمز به بانک‌ها معرفی شدند و پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۵ هزار راس دام به وسیله عشایر پرورش یابند.

وی اضافه کرد: عشایر خارتوران شاهرود با ۴۱۰ خانوار از نبود راه دسترسی رنج می‌برند و یکی از درخواست‌های عشایر این منطقه محروم تخصیص بودجه برای ارتقای ایمنی راه در این منطقه است.

مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: روستای رضاآباد در منطقه خارتوران یکی از ظرفیت‌های مهم گردشگری استان سمنان محسوب می‌شود که توجه به تامین زیرساخت و ارتقای ایمنی راه‌ دسترسی آن می‌تواند با رونق گردشگری به بهبود معیشت عشایر و روستاییان این منطقه کمک کند.

عشایر استان سمنان متشکل از سه هزار و ۱۸۱ خانوار و بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت، شامل ۷۴ طایفه، ۱.۰۷ درصد از جمعیت عشایری کشور را شامل می‌شوند، این عشایر که هشت و ۲ دهم درصد جمعیت استان سمنان را تشکیل می‌دهند، بیش از یک میلیون و ۷۴ هزار رأس دام سبک و چهار هزار و ۷۰۰ رأس دام سنگین دارند.

محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به منظور بازدید و بررسی طرح‌های روستایی در سفر ۲ روزه به استان سمنان آمده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha