برگزیدگان مسابقه عکس‌نوشت روز پرستار در قشم معرفی شدند

قشم- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: آثار خانم‌ها سارا طاهری، زهرا ماهیگیری نسب و مینا عباس صیادی به عنوان سه اثر برتر مسابقه عکس‌نوشت روز پرستار در قشم انتخاب شد.

علیرضا کمساری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۳ شرکت کننده در این مسابقه شرکت کردند که پس از مراحل داوری و بررسی نفرات برتر انتخاب شدند.

وی ادامه داد: مسابقه عکس نوشته نخستین بار به مناسبت سالروز تولید حضرت زینب (س) و روز پرستار با هدف قدردانی از زحمات کادر درمان به خصوص در شرایط شیوع ویروس کرونا برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم تصریح کرد: شناسایی و شکوفا کردن استعداد شهروندان، افزایش توانمندی و سطح آگاهی دانش‌آموزان و ترویج فرهنگ اسلامی در میان نوجوانان از جمله اهداف این مسابقات است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها