مجلس یادبود آیت الله مصباح یزدی در نجف اشرف برگزار می شود

بغداد – ایرنا- مجلس یادبود آیت الله مصباح یزدی از سوی نمایندگی مقام معظم رهبری در عراق برگزار می شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، نماینده مقام معظم رهبری در عراق با صدور بیانیه ای ضمن ابراز تسلیت درگذشت آیت الله مصباح یزدی اعلام کرد که به همین مناسبت مراسم گرامیداشت و یادبودی را فردا (سه شنبه) در شهر نجف اشراف برگزار خواهد کرد.

در پیام تسلیت آیت الله سید مجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در عراق که نسخه ای از آن امروز در اختیار دفتر ایرنا در بغداد قرار گرفت، آمده است: خبر ارتحال عالم ربانی، فقیه آگاه، فیلسوف عارف، دانشمند فرزانه، مجاهد خستگی‌ناپذیر حضرت آیت الله آقای حاج شیخ محمد تقی مصباح یزدی موجب تأسف فراوان گردید.

آن مرحوم شخصیتی بود که در تمام گامهای تحقق و تداوم انقلاب سهم بسزائی داشت و یاری وفادار برای مقام ولایت ومدافع ارزشهای انقلاب بود، این اندیشمند بزرگ و با اخلاص سپری استوار و خستگی ناپزیر در برابر شبهه افکنان و خناسانی بود که تمامیت اسلام وانقلاب را هدف گرفته بودند و هم اکنون بسیاری از چهره های درخشان علمی دست پرورده این بزرگوار می باشند.

نماینده مقام معظم رهبری در عراق در این پیام تسلیت افزود: این جانب مصیبت فقدان آن عزیز را به محضر رهبر معظم انقلاب و سایر مراجع عظام دامت ظلالهم و حوزه های علمیة مخصوصا حوزه نجف اشرف و قم مقدسة و همچنین خدمت خانواده محترم و مریدان آن مرحوم تسلیت عرض نموده، و از خداوند رحمان جهت بازمانگان صبر و سلوان و أجر بلا حسبان و برای آن مرحوم رحمت بی پایان مسألت می نمایم.

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به دلیل بیماری، عصر جمعه ۱۲ دیماه دار فانی را وداع گفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار جهان