آزمایشگاه‌های طیف سنجی پیشرفته دانشگاه امیرکبیر افتتاح شد

تهران-ایرنا-آزمایشگاه‌های طیف سنجی پیشرفته و میکروسکوپ الکترونی عبوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد.

به گزارش روز دوشنبه از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آزمایشگاه طیف سنجی پیشرفته یکی از واحدهای مجموعه آزمایشگاهی شماره یک تحت عنوان «شناسایی مواد و آنالیز عنصری» بوده که مشتمل بر تجهیزات آی سی پی، جذب اتمی، کوانتومتری و طیف سنجی نشری بوده و با راه اندازی آن دانشجویان و محققان دانشگاه برای دریافت خدمات شناسایی مواد و آنالیز عنصری، نیازی به مراجعه به آزمایشگاه‌های خارج از دانشگاه ندارند.

آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM) یکی از واحدهای مجموعه آزمایشگاهی شماره دو تحت عنوان «آزمایشگاه میکروسکوپی» بوده که مشتمل بر میکروسکوپ الکترونی عبوری و میکروسکوپ الکترونی روبشی است. همچنین به زودی با انعقاد قرارداد خرید «میکروسکوپ الکترونی روبشی با گسیل میدانی»، مجموعه آزمایشگاهی میکروسکوپی دانشگاه تکمیل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، آزمایشگاه‌های طیف سنجی پیشرفته و میکروسکوپ الکترونی عبوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور  عبدالصادق نیسی مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم، حسین حسینی تودشکی معاون پژوهش و فناوری ، علی نیکبخت مدیر توسعه نوآوری و فناوری و محسن خواجه زاده رئیس اداره آزمایشگاه‌های تخصصی و خدمات فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد.

پیش از این رییس اداره آزمایشگاه‌های تخصصی و خدمات فناوری دانشگاه امیرکبیر اعلام کرده بودکه با هدف بهبود نظارت بر عملکرد مجموعه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و براساس برنامه ریزی انجام شده، سه مجموعه بزرگ آزمایشگاهی در برج فناوری ابن سینا راه اندازی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش