۱۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۲
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84173388
۰ نفر

برچسب‌ها

حجم مرسولات پستی در خلخال افزایش یافت

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست اداره پست خلخال گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا ، حجم مرسولات پستی در این شهرستان پنج برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

عدالت حبیبی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حجم کاری توزیع مرسولات پستی در خلخال نسبت به سال گذشته در حالی افزایش یافته که هیچ کارمند یا نامه‌رسان و امکاناتی اعم از تجهیزات و ماشین‌آلات جدید به زیرساخت‌های پستی  قبلی خلخال افزوده نشده است.

او اظهارکرد: در حالی که میزان مرسولات پستی تحویل داده شده در درب منازل مردم این شهر در سه ماه بهار امسال توسط چهار نامه‌رسان اداره پست خلخال ۱۲ هزارو ۳۱۱ مرسوله بوده ، این میزان در سه ماه سوم پاییز امسال به ۲۲ هزار و ۴۸۴ مرسوله افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا در جامعه و ادامه فعالیت این ویروس موجب افزایش سطح استفاده مردم از خدمات پستی در سال جاری شده است، گفت: سطح افزایش کار در ارائه خدمات پستی به مردم برای هر کدام از نامه‌رسانان اداره پست خلخال در سه ماه اول امسال ۹۰ تا ۹۴ درصد بوده که این میران در سه ماه سوم امسال از ۹۴ تا ۹۷ درصد افزایش یافته است. 

او اظهارکرد: به دلیل افزایش حجم کاری ایجاد شده ناشی از افزایش استفاده مردم از پست در شرایط کرونایی ، سطح حجم کاری کارکنان پست خلخال نیز بمراتب بیشتر سال‌های گذشته شده و این در حالی است که در مقابل افزایش کار هیچ گونه اتفاقی در بحث افزایش نیروی انسانی نیفتاده است.

وی گفت: برای تحویل بسته پستی نیازی برای مراجعه به پست نیست ، ولی گاهی در صورت نبود افراد گیرنده مرسولات پستی در محل آدرس مراجعه شده در محل سکونت خود و در زمان مراجعه همکاران پست به درب منازل ترتیبی اتخاذ شده تا شهروندان بسته‌های خود را از اداره پست تحویل بگیرند.

سرپرست اداره پست خلخال با بیان اینکه مشکلات مربوط به کمبود نیروی انسانی و کمبود امکانات طی مکاتباتی به مسئولان استانی اعلام شده است، افزود: توزیع مرسولات در خلخال بر عهده چهار نفر از همکاران پستی است که در مدت دورکاری ادارات هم به دلیل حجم کاری نتوانستند از دورکاری استفاده کنند.

او گفت: روزانه هر توزیع‌کننده حدود ۱۴۰ بسته را به مقصد می‌رساند که به دلیل توزیع با موتورسیکلت، مجبور هستند بیش از ۱۵ بار به اداره تردد کنند.

 حبیبی اظهارکرد: ۱۰ درصد آدرس‌های پستی دارای مشکل بوده و در صورت نبود گیرنده در منزل و همچنین تحویل مرسولات صدمه دیده و محصولات بیمه‌ای نیاز است که گیرنده مرسوله به اداره پست مراجعه کند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha