نمایش ابراز انزجار از ترور شهید سلیمانی در مقابل سفارت آمریکا در مسکو

مسکو - ایرنا - جمعی از شهروندان جمهوری آذربایجان مقیم مسکو با خودروهای مزین به تصاویر شهید قاسم سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم از مقابل سفارت آمریکا در مسکو رژه رفتند.

به گزارش ایرنا از مسکو جمعیت جوانان جمهوری آذربایجان در روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که با این رژه خودرویی علاوه بر نشان دادن همیستگی با ملت ایران به آمریکایی‌ها یادآوری شد که راه شهید سلیمانی ادامه دارد و انتقام سخت در راه است.

همزمان با برپایی این رژه خودرویی جمعی از جوانان و شهروندان جمهوری آذربایجان با در دست داشتن عکس‌ نوشته و بالون‌های مزین به عکس سردار سلیمانی در مقابل سفارت آمریکا در مسکو تجمع کردند.

در مراسمی که شنبه شب نیز برای گرامیداشت سالگرد شهادت قاسم سلیمانی در مرکز اسلامی مسکو برکزار شد خیل عظیمی از شرکت کنندگان از شهروندان جمهوری آذربایجان بودند که ارادت و همبستگی خود را با ملت ایران برای ادامه راه سردار دلها اعلام کردند.

سال گذشته هم بعداز شهادت سردار قاسم سلیمانی در حرکتی خودجوش توسط شهروندان مسلمان مقیم مسکو تجمع اعتراض آمیزی با رژه خودروئی در مقابل سفارت آمریکا در مسکو برگزار شد.

صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی و همراهانش در حمله بالگردهای آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند. در این حمله تروریستی  ابومهدی المهندس فرمانده حزب الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی هم به شهادت رسیدند.

این ترور به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا صورت گرفت و کاخ سفید به طور رسمی مسئولیت آن را پذیرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار جهان