۸۰ هکتار صیفی و سبزی آبیاری شده با فاضلاب در کهریزک امحا شد

شهرری ـ ایرنا ـ بخشدار کهریزک از توابع شهرستان ری گفت: ۸۰ هکتار از زمین‌های زیرکشت سبزی و صیفی امروز (دوشنبه) به دلیل استفاده از آب‌های نامتعارف و فاضلاب در این بخش امحا شد.

امین بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این زمین ها عمدتا در حاشیه نهر فیروزآباد بودند که به دلیل استفاده از فاضلاب جاری در این نهر و به جرم تهدید علیه امنیت عمومی با حکم قضایی امحا و ۲ نفر نیز در این رابطه بازداشت شدند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های کشاورزی با آب‌های نامتعارف و غیربهداشتی برای مصرف کننده و تولیدکننده اثرات زیانباری دارد، افزود: محصولات تازه مصرف به عمل آمده با این آب‌ها انواع بیماری‌ها را ایجاد کرده و به خاطر انتقال فلزات سنگین از طریق آنها، افراد مصرف کننده به انواع سرطان‌ها مبتلا می‌شوند.

بابایی تاکید کرد: بخشداری کهریزک بر اساس قانون با هرگونه کشت محصولات کشاورزی با آب‌ها نامتعارف برخورد قاطع می‌کند، کشاورزان به خصوص سبزی و صیفی کاران به دلیل اینکه محصولاتشان به صورت تازه و مستقیم مورد مصرف قرار می گیرد باید اصول بهداشتی در تولید محصولاتشان را مد نظر قرار دهند.

این مسئول بابیان اینکه کشاروزان تضییع حقابه آنان توسط کلانشهر تهران را یکی از دلایل استفاده از آب‌های نامتعارف در بخش کشاورزی کهریزک می دانند،  تاکید کرد: مسئولان شهر تهران باید در خصوص احقاق حقابه کشاورزان بخش کهریزک که هم اکنون برای آشامیدن مرم پایتخت استفاده  می‌شود، اقدامات لازم را انجام دهند.

شهرستان ری با ۲۹ هزار هکتار زمین کشاورزی، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می‌کند.

بخش کهریزک از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا (س)، از غرب به اتوبان تهران قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها