۱۴۶ فعال اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد متقاضی استفاده از تهاتر شدند

یاسوج - ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۱۴۶ فعال اقتصادی در این استان با دریافت گواهی میزان بدهی مالیاتی خود متقاضی استفاده از تهاتر طلب و بدهی خود با دولت شدند.

محمدعلی غفاری  روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا بدهی مالیاتی این شرکت ها را بیش از ۲۱۷میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: براساس تهاتر بدهی مالیاتی فعالان اقتصادی با مطالبات آنان از دولت با  استفاده از اوراق تسویه خزانه پرداخت پایاپای می شود.

وی با بیان اینکه استفاده از اوراق تسویه اقدام ارزشمندی برای تهاتر مطالبات و بدهی مالیاتی فعالان اقتصادی است ،از دیگر شرکت های واجد شرایط خواست تا برای استفاده از مزایای تهاتر اقدام کنند.

غفاری تاکید کرد: اداره کل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد در کمترین زمان ممکن امور مربوط به درخواست متقاضیان تهاتر را انجام می دهد تا  از این طریق زمینه برای وصول مطالبات مودیان از دولت و پرداخت بدهی مالیاتی فراهم شود.

وی ابراز داشت: با توجه به محدودیت های زمانی و اعتبار تهاتر ،متقاضیان هر چه سریعتر برای تحقق این امر مهم اقدام کنند.

دولت هرساله درقانون بودجه مبلغی برای تهاتر مطالبات و بدهی های مالیاتی  فعالان اقتصادی اختصاص می دهد که این مهم در وصول مطالبات بخش خصوصی از دولت و نیز پرداخت بدهی مالیاتی آنان اقدام موثری خواهد بود.

میزان درآمدهای مالیاتی سال ۱۳۹۸ کهگیلویه وبویراحمد حدود چهار هزار میلیارد ریال اعلام شده است.

کهگیلویه و بویراحمد ۵۰ هزار مودی مالیاتی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها