دامداران مالباخته نظرآبادی به نیروی  انتظامی مراجعه کنند

کرج - ایرنا - فرماندهی انتظامی شهرستان نظرآباد با انتشار تصاویر ۲ فرد دستگیر شده که در پوشش خرید دام اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از فروشندگان دام منطقه می کردند، از مالباختگان خواست برای پیگیری شکایات خود به پلیس این شهرستان مراجعه کنند.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی پلیس البرز، سرهنگ فرج اله اسدالهی فرمانده انتظامی نظرآباد  اظهار داشت که در پی اعلام شکایت تعدادی از دامداران منطقه مبنی بر کلاهبرداری میلیاردی از آنان توسط ۲ نفر ، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

مالباختگان اعلام داشتند که این افراد به آنان پیشنهاد خرید دام با قیمت بالای نرخ بازار اما درقبال  چک به فروشندگان دادند که دامداران  پس از فروش  احشام ، متوجه بلامحل بودن چک های صادر شده توسط خریداران می شوند ضمن آنکه افراد خریدار از محل متواری شدند.

اسدالهی درخصوص شگرد ۲ متهم این  پرونده گفت: این  افراد با ظاهری موجه  در مراکز فروش دام حضور یافته و  با پیشنهاد  معامله با قیمت بالاتر از عرف بازار ، اعتماد فروشنده ها را جلب کرده و با صدور چک های بلا محل اقدام به کلاهبرداری از آن ها می‌کردند.

وی بیان داشت: پلیس  نظرآباد این ۲ متهم را در تهران شناسایی و پس از دریافت نیابت قضایی  و مراقبت شبانه روزی طی یک عملیات غافلگیرانه متهمان را در مخفیگاهشان دستگیر کرد.

 متهمان در بازجویی ها به جرم خود اعتراف کردند و اظهار داشتند  که با تاسیس یک واحد تجاری و یک دامداری در شهر نظرآباد و خرید اقلام غذایی و احشام از فروشندگان با پیشنهاد مبالغ بالاتر از نرخ بازار  و صدور چک های بلامحل قدام به کلاهبرداری  مبادرت کرده وسپس متواری می شدند.
فرمانده انتظامی نظرآباد با بیان اینکه متهمان در بازجویی های انجام شده به ۲۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۲۰ میلیارد ریال اعتراف کردند،  گفت: تا کنون تعدادی از مالباختگان برای شناسایی اموالشان به پلیس آگاهی دعوت شده و متهمان نیز به همراه پرونده  تشکیل شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی  افزود: با توجه به احتمال سرقت های متعدد توسط این افراد، بازپرس شعبه دوم دادگستری شهرستان نظرآباد دستور چاپ تصاویر بدون پوشش متهمان را در رسانه های جمعی صادر کرده است ، بنابراین از افرادی که به این شیوه و یا توسط این افراد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند درخواست می شود تا جهت پیگیری شکایت خود به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی شهرستان نظرآباد واقع در سایت اداری- جنب دادگستری نظرآباد مراجعه و یا با شماره تلفن ۴۵۴۰۳۵۶۰-۰۲۶ تماس حاصل نمایند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها