فدراسیون کشتی آمادگی همکاری برای گسترش این ورزش را در مشهد دارد

مشهد- ایرنا- رییس فدراسیون کشتی گفت: آمادگی همکاری با مدیریت شهری مشهد، برای توسعه و احیای این رشته ورزشی را در مشهد داریم.

علیرضا دبیر روز دوشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: ورزش کشتی در این شهر طی سالهای اخیر تحولات بسیار خوبی داشته و ۲ کشتی‌گیر مشهدی در اردوی تیم ملی حضور دارند.
وی ادامه داد: شوراهای شهر و شهرداری‌ها از فرصت بسیار عالی و کم‌نظیر برای کمک به ورزش برخوردار هستند، فرصتی که حتی خیلی از دستگاه‌های متولی ورزش از آن برخوردار نیستند و می‌توانند در تقویت رشته‌های ورزشی گوناگون موثر باشند.
رییس فدراسیون کشتی گفت: شورای شهر می‌تواند در مصوبات خود این فدراسیون را مکلف به انجام اقدامات مختلف کند و دستگاه‌های دیگر نظیر آموزش و پرورش نیز می‌توانند با نقش‌آفرینی موجب افزایش کارایی و اثربخشی اقدامات مشترک در جهت احیای کشتی مشهد شوند.
وی افزود: کشتی تنها رشته ورزشی در ایران است که وارداتی نیست و در فرهنگ ما جا دارد.
دبیر ادامه داد: هرچقدر در حوزه ورزش سرمایه گذاری شود، میزان آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد و هزینه‌ در بخش آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.
در این جلسه به مناسبت پیش‌رو بودن سالروز بزرگداشت غلامرضا تختی، از علیرضا دبیر، رییس فدراسیون کشتی و حمید توکل، پیشکسوت خراسانی کشتی در کشور قدردانی شد.
۱۷ دی ماه سال ۱۳۴۶، غلامرضا تختی قهرمان و پهلوان کشتی ایران در سن ۳۸ سالگی درگذشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها