خاموشی‌های برق در قم تا کاهش مصرف انرژی ادامه دارد

قم- ایرنا- معاون بهره‌برداری و امور دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: خاموشی‌های برق که در چند روز گذشته در این استان اعمال شده است،‌ تا کاهش مصرف انرژی گاز و برق ادامه خواهد داشت.

سید نبیل کهفی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: در راستای اعلام وضعیت اضطراری در تامین سوخت نیروگاه‌های کشور و با هدف تامین سوخت مورد نیاز این نیروگاه‌ها در فصل سرما، برنامه اعمال مدیریت اضطراری بار در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: از تاریخ ۱۴ دی‌ماه جاری مطابق سهمیه تعیین شده برای هر شرکت توزیع برق، خاموشی‌ها هر شب از ساعت ۱۲ بامداد تا ۴:۳۰ اعمال می‌شود.

وی با بیان این‌که سهمیه استان قم در این طرح ۴۰ مگاوات است،‌ بیان کرد: بر اساس این سهمیه، یک‌شب درمیان برق تعدادی از محله‌های این استان در بازه زمانی اعلام شده حداکثر به مدت یک ساعت و نیم خاموش می‌شود.

کهفی با اشاره به این‌که اطلاعات خاموشی محله‌ها روزانه در اپلیکیشن «برق من» بارگذاری می‌شود، از مردم درخواست کرد: با مشارکت در مدیریت و کاهش مصرف انرژی به تولید نیروگاه‌ها و کاهش مصرف سوخت در راستای حفظ پایداری شبکه برق کمک کنند.

وی در ادامه به طرح خاموشی معابر اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای این طرح، چراغ‌های معابری که خاموشی در آن‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند، ‌به‌صورت یکی در میان خاموش می‌شود.

وی با بیان این‌که پیش‌بینی می‌شود این طرح تا اسفندماه ادامه داشته باشد،‌ افزود: از مردم درخواست می‌شود برای خاموشی معابر با شرکت برق تماس نگیرند و آگاه باشند این خاموشی‌ها با برنامه است.

معاون شرکت توزیع نیروی برق قم اضافه کرد: خاموشی چراغ‌های معابر از زمان روشن شدن تا خاموش شدن یعنی در ساعات شب با برنامه‌ریزی اعمال می‌شود.

در حال‌حاضر بیش از ۵۷۰ هزار مشترک برق در استان قم وجود دارد؛ ۱۳ درصد برق قم در بخش کشاورزی، ۲۸.۴ درصد در بخش صنعت، ۳۶.۵۵ درصد در بخش خانگی، ۱۰.۴ درصد در بخش عمومی، ۹.۷۸ درصد سایر مصارف و ۱.۸۳ در بخش روشنایی معابر مصرف می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha