۱۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 914
کد خبر: 84173300
۱ نفر

برچسب‌ها

شهید سلیمانی دشمن شناس واقعی بود

تبریز-ایرنا- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه سردار شهید قاشم سلیمانی، تربیت یافته مکتب اسلام ناب بود، گفت: شهید سلیمانی دشمن شناس واقعی بود که این ویژگی در تمام مراحل زندگی شخصی و اجتماعی وی دیده می‌شود.

 سردار اصغر عباسقلی‌زاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، از شهید سلیمانی به عنوان تسلیم محض مفاهیم ناب اسلامی یاد کرد که همواره مطیع امر ولایت بوده و اطاعتش از امر ولایت، این عزت و عظمت را به او داده است.

وی با بیان اینکه سخت است در خصوص سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی صحبت کرد، اظهار داشت: او یک شخصیت بی ­نظیریداشت و می‌شود گفت شخصیتی بود که اکثر رزمندگان و نیروهای انقلابی به حال این بزرگوار غبطه می­ خوردند.

عباسقلی زاده ادامه داد: باتوجه به اظهار لطف و ارادت مقام ولایت به سردار سلیمانی، مشخص شد که ایشان نیز به احوالات این شخصیت بزرگ غبطه می‌خوردند؛ حاج قاسم شخصیتی بود که دنیا را دگرگون کرد و دوستان و دشمنان در عزت و عظمتش معترفند.

وی اضافه کرد: وقتی که ما به وصیت نامه این شخصیت نگاه می ­کنیم مثل اینکه می­ خواهیم وصیت نامه ­های اکثر شهدا و انقلاب را مرور کنیم؛ مطالبی که شهید سلیمانی در وصیت نامه ­اش آورده از هر بعد فراتر است؛ از بعد سبک زندگی اسلامی، اخلاقی، معرفتی، ایمانی، تدین، ولایتمداری، شجاعت، اعتماد به نفس، اتکال به خداوند تبارک و تعالی، توسل به اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، اطاعت بی چون و چرا از امام راحل و مقام رهبری.

عباسقلی زاده با بیان اینکه شهید سلیمانی نمونه بارز «اشداءُ علی الکفار و رُحَماءُ بینهم» بود، گفت: وی عاشق مردم بود و نه در ایران، بلکه در عراق، فلسطین، لبنان، سوریه، افغانستان، یمن و هر جایی که وقتی ذکر و خیر این شهید بزرگوار می ­شود همه برای شهادت این شخصیت اظهار تاسف می ­کنند.

وی دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را از ویژگی های عمده شهید سلمانی برشمرد و گفت: اگر شجاعت و رایزنی و هماهنگی‌های بین المللی این شخصیت نبود، ما الان شرمنده اهل بیت (ع) بودیم و در واقع از اهل بیت مزدش را به نحو احسن دریافت کرد.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه وقتی بین فرماندهان ارشد کشورها جلسه‌ای برگزار می ­شد، در مقابل او روی زمین می­ نشستند، افزود: یعنی این افراد هرگز به خود اجازه نمی ­دادند که روی مبل یا روی صندلی بنشینند و با دعوت و اصرار او می­‌نشستند.

عباسقلی‌زاده اضافه کرد:هر فرمانی که از لحاظ نظامی و هماهنگی، عملیاتی از سوی سردار سلیمانی صادر می ­شد، بدون چون و چرا و بدون بحث به خاطر اشرافیت او به تمامی مسائل همه قبول و اجرایی می­‌کردند.

وی افزود: در نبرد با فتنه عبری، عربی و صهیونیستی و آمریکایی قاطع و مصمم بود و اگر این فتنه جمع شد، مدیون شهید سلیمانی هستیم. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها