۱۷۰۰ مورد نمونه‌برداری استاندارد از تولیدات استان اردبیل انجام شد

اردبیل- ایرنا- مدیرکل استاندارد استان اردبیل از انجام بیش از یکهزار و ۷۰۰ مورد نمونه برداری و آزمون استاندارد از فرآورده‌ها و محصولات تولیدی این استان در ۹ ماه امسال خبر دارد.

هاشم علایی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، هدف از نمونه‌برداری و آزمون کالاهای تولیدی را انطباق آنها با شرایط و مقررات استانداردهای ملی اعلام کرد و گفت: این میزان نمونه برداری و آزمون توسط کارشناسان اداره کل استاندارد استان اردبیل و بازرسان شرکت‌های تائید صلاحیت شده بخش خصوصی انجام شده است.

وی، مواد غذایی، مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی، بسته بندی سلولزی، وزن و کیفیت فلزات گرانبها، مکانیک فلزشناسی، خودرو و نیروی محرکه، برق و الکترونیک و مهندسی پزشکی را از جمله موارد نمونه برداری و آزمون استاندارد در استان اردبیل ذکر کرد.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل همچنین افزود: این تولیدات توسط کارشناسان اداره کل و آزمایشگاه‌‎های همکار تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد آزمون قرار گرفته و نتایج آن بر روی سامانه یکپارچه نظارت بر اجرا بارگذاری می‌شود و واحدهای تولیدی نیز می‌توانند از نتایج نمونه‌برداری و آزمون فراورده‌های خود اطلاع یابند.

وی بیان کرد: در بازرسی‌ از واحدهای تولیدی، بر عملکرد آنها نظارت جدی انجام می‌شود که در نتیجه آن، پروانه استاندارد واحدها، تمدید شده و یا در صورت رعایت نشدن شرایط استاندارد، تعلیق و ابطال می‌شود. 

علایی اضافه کرد: در صورت منطبق نبودن محصولات تولید شده با استانداردهای ملی، با واحدهای متخلف مطابق با مقررات سازمان ملی استاندارد ایران برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش ایرنا، تعداد ۳۷۰ واحد تولیدی با ۶۹۷ فرآورده و محصول در زمینه تولید مصالح ساختمانی، صنایع غذایی و کشاورزی، صنایع شیمیایی، مکانیک فلزشناسی، بسته بندی و سلولزی، فلزات گران‌بها، برق، نساجی و مهندسی پزشکی در استان اردبیل زیر پوشش اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی قرار دارد.

هم اکنون ۲۹ آزمایشگاه تخصصی بخش خصوصی در زمینه تولید مصالح ساختمانی، کالیبراسیون، صنایع غذایی و تست مخازن خودروهای دوگانه‌سوز و پنج واحد آزمایشگاه در زمینه میکروبیولوژی با اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل همکاری دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها