۶۸۰ ایده برای اشتغال کولبران استان‌های مرزی ارایه شد

سنندج - ایرنا - مجری کاک برکت گفت: ۶۸۰ ایده به این رویداد ملی با هدف توانمندسازی کولبران استان‌های مرزی ارایه شده است.

به گزارش ایرنا، مهدی عبدالحمید روز دوشنبه با اشاره به ثبت نام ۶۸۰ نفر در رویداد ملی کاک برکت اظهار داشت: در گام اول، ۲۸۴ طرح رسیده به رویداد گزینش شد که پس از برگزاری پنج کارگاه با استفاده از ظرفیت‌های استانی و با هدف توانمندسازی افراد و گروه‌های شرکت کننده در نهایت ۷۵ طرح انتخاب و به مرحله نهایی راه پیدا کرد.

وی اضافه کرد: ایجاد سه هزار و ۵۰۰ طرح برای اشتغال‌زایی ۱۱ هزار کولبران سه استان مرزی کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه، ایجاد اکوسیستم کارآفرینی و تحقق فرآیند توانمندسازی کولبران از اهداف اصلی و نهایی رویداد کاک برکت است.

عبدالحمید یادآور شد: در همین راستا و با موافقت مدیرعامل بنیاد برکت، راه‌اندازی مرکز نوآوری پیشرفت منطقه‌ای در استان کردستان با هدف حمایت از فعالیت‌های اشتغال‌زایی برای کولبران استان‌های مرزی در دستور کار قرار گرفته است.

مجری کاک برکت یادآور شد: با آغاز به کار و فعالیت رویداد ملی کاک برکت، جلسات متعددی با ذی‌نفعان این رویداد از جمله سیاسیون، مقامات استانی و جوامع دانشگاهی گذاشته شده و صدای مردم مناطق مرزی شنیده شده است.

وی با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی برای برگزاری این رویداد گفت: در هر سه استان هدف رویداد، جلسات متعددی با حضور مقامات استانی، اساتید دانشگاه و تسهیل‌گران بنیاد برکت به عنوان نقطه اتصال رویداد به مردم در هر استان برگزار شده است.   

عبدالحمید افزود: در این مدت، جوامع دانشگاهی استان‌های هدف رویداد کاک برکت اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی زیادی کرده‌اند و بیشترین طرح‌ها و ایده‌های رسیده به رویداد نیز از سوی اعضای هیات علمی و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر اینکه اولویت طرح‌های پذیرفته شده با استان‌های کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه بوده است، تصریح کرد: طراحان و ایده‌پردازان کرمانشاهی بیشترین مشارکت را در رویداد کاک برکت داشته‌اند.

 مجری کاک برکت با اشاره به اینکه این رویداد از اواخر دی‌ وارد مرحله نهایی شده و به سه طرح برگزیده جوایزی نقدی اهدا خواهد شد افزود: همچنین قرار است صاحبان ۷۵ ایده پذیرفته شده، با تهیه ویدیوهای پنج دقیقه‌ای، به معرفی و شرح طرح‌ها و ایده‌های خود بپردازند، چرا که داوری‌ها بر مبنای این ویدیوها خواهد بود.

عبدالحمید یادآور شد: بنیاد برکت از تمامی ۷۵ طرح برگزیده با لحاظ این موضوع که در هر کدام مدل اشتغال‌زایی بنیاد دسته‌بندی شوند، حمایت‌های حداکثری را به‌عمل خواهد آورد. 

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)  با هدف اشتغال‌آفرینی برای کولبران استان‌های مرزی کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه شناسایی و استفاده از ظرفیت نخبگان به منظور ارائه راه‌کارهای نوآورانه برای توسعه اشتغال فراگیر اقدام به برگزاری رویداد ملی کاک برکت در سال ۱۳۹۹ کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =