اجرای مکتب سپهبد شهید سلیمانی فشارهای اقتصادی را از بین می‌برد

کرمان - ایرنا - رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه حوزه اقتصادی اکنون وضعیتی مطلوب ندارد گفت: در صورتی که مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در این حوزه پیاده شود، فشار دشمن بر ملت ایران را از بین می‌رود.

به گزارش ایرنا، محمدجواد نیک‌روش روز دوشنبه در گردهمایی نخبگان فرهنگی، دانش‌آموز، اساتید و دانشجو در مصلی کرمان افزود: اجرای دقیق مکتب حاج قاسم به‌عنوان جوهره مقاومت در جامعه نتیجه ای جز فتح نخواهد داشت و از این راه افق‌های روشن گام دوم انقلاب نیز محقق می‌شود.

وی ادامه داد: لازمه تحقق آن عزم راسخ و اقدام عملی پژوهشگران و فرهیختگان ما در راستای عمل به مکتب سپهبد شهید سلیمانی است.

وی تصریح کرد: مکتب حاج قاسم تجلی مکتب عاشورا و امامین انقلاب اسلامی است که این امر برای ملت مقاوم ما و دنیا آشکار شده زیرا شهید سلیمانی خود از مصادیق فتح الفتوحات امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی است.

رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان داشت: مکتب حاج قاسم، مکتب مقاومت و جهاد با پرورش انسان‌ها است و مسیر میان‌بر آینده روشن انقلاب اسلامی را برای ما هموار می‌کند.

وی افزود: مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی زمانی با چاشنی دانش و فناوری همراه می‌شود امثال تهرانی‌مقدم‌ها حاصل آن را در قالب فناوری موشکی برای جهانیان به منصه ظهور می‌ رساند و در عرصه هسته‌ای امثال شهید فخری، کارآمدی و پیشرفت را برای کشور به همراه می‌آورد.

نیک‌روش گفت: امثال آیت الله مصباح یزدی، عماری برای رهبر معظم انقلاب اسلامی بودند و گردهم‌آمدن این عزیزان زمینه تحقق نظام امام امت را فراهم می‌کند.

رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور افزود: مقام معظم رهبری فرمودند حاج قاسم امروز مسیرهای افق روشن را بر ما گشود و آن را سیلی سختی بر دشمنان قلمداد کردند.

وی یادآورشد: امروز وقتی به شرایط دنیا نگاه می‌کنیم همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند افول آمریکا با شتابی ویژه نزدیک است و اخبار این حوزه با وجود محدودیت‌های رسانه‌ای آمریکا به دست ملت‌ها از جمله ملت ایران می‌رسد.

نیک‌روش عنوان کرد: امروز حضور آمریکا در کیلومترها دورتر از مرزهای جغرافیایی آنها درست زمانی که پایه‌های آنان سست شده، در نزدیکی مرزهای ما و در کشورهای افغانستان و عراق مشاهده می‌شود که باید از منطقه اخراج شود.

وی گفت: علاوه بر نیروهای نظامی آمریکا این کشور به عنوان پیش قراول استکبار، در ابعاد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی سال‌ها سعی کرده استبداد خود را به کشورهای دنیا تحمیل کند.

وی ادامه داد: ابعاد اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی حضور آمریکا در منطقه پنهان است که هر کدام مقابله خاص خود را می‌طلبد.

وی افزود: دانشگاهیان و مدارس مرکز مقابله نرم افزاری با آمریکا هستند و به عنوان افرادی که خود را مدیون حاج قاسم می دانیم باید با برنامه جدی، رهپویان مناسبی برای این شهید باشیم.

وی با اشاره به وظایف مراکز علمی کشور گفت: یکی از این وظایف تربیت نیروهای متخصص برای انجام امور کشور است و اگر پیشنهاد دانش مبتنی بر مکتب حاج قاسم و اسلام ناب محمدی باشد می‌توانیم راه ایشان را ادامه دهیم.

رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور عنوان کرد: فرهیختگان علمی و فرهنگی با تولید دانش نیاز جامعه را در ابعاد علوم انسانی و اجتماعی و فناوری‌های سخت پاسخگو باشند.

در این آیین با حضور خانواده سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان از فرهیختگان، دانشگاهیان و دانش‌آموزان برتر حوزه های مختلف علم و فناوری قدردانی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha