مکتب شهید قاسم سلیمانی مکتب وحدت ملی ایران بود

اهواز - ایرنا - فرمانده قرارگاه منطقه‌ای کربلا در جنوب غرب کشور گفت : مکتب شهید قاسم سلیمانی حول محور ولایت و مقام معظم رهبری بود که با هدف وحدت ملی ، به مبارزه علیه دشمنان اسلان و انقلاب می پرداخت.

سردار سرتیپ پاسدار حاج احمد خادم سیدالشهدا دوشنبه در آئین بازگشایی نمایشگاه عکس آثار عکاسان شاخص خبری با عنوان «دیدار با مرد میدان» به مناسبت اولین سالگرد شهادت قاسم سلیمانی دراهواز اظهار داشت  :شهید قاسم سلیمانی نمونه مرد مبارز و انقلابی است که با مردم داری و افتادگی در هشت سال دفاع مقدس خالصانه جنگید و با پرورش فرماندهانی همچون شهید سید حمید تقوی و شهید هادی‌کجباف و ... به مبارزه علیه دشمنان اسلان و انقلاب می پرداخت.

وی با اشاره به شکست عملیات نظامی دشمنان‌ ایران در منطقه ادامه داد : دشمنان ایران مثل اسرائیل و آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون  به دنبال توطئه علیه ایران بودند که تمام عملیاتی را که طراحی می‌کردند با اراده خداوند شکست می‌خوردند، یکی از این عملیات‌ها، شکست آمریکا در طبس بود که بواسطه توفان شن خنثی شد و نیروهای آمریکایی منطقه را ترک کردند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای کربلا در جنوب غرب کشور افزود: در مکتب شهید قاسم سلیمانی دشمنان با توطئه برای ضربه به اسلام و انقلاب ، وارد خاک عراق  ، سوریه و افغانستان شدند اما موفق نشدند به اهداف شوم خود برسند و با تشکیل یک گروه مسلح سلفی ـ جهادی  تکفیری به نام داعش که آموزش‌های سخت نظامی دیده بودند اقدام به مبارزه با اسلام کردند که شهدای مدافع حرم مردانه در مقابل آنها ایستادند و داعش را ناکام گذاشتند.

سردار سرتیپ خادم سیدالشهدا خاطر نشان کرد : اگر تفکر حاج قاسم سلیمانی نبود که گروه‌های محور مقاومت را در سوریه و عراق کنار هم جمع کند قطعا بغداد سقوط می‌کرد و داعش گسترده تر و پیشرفت می‌کرد،  مکتب این سردارشهید بود که توانست با همت فرماندهان نظامی در نقاط مختلف عراق و سوریه به جنگ با داعش بروند و پیروز میدان شوند و بسیاری از شهرهای عراق و سوریه  را از نیروهای تکفیری پاکسازی کنند .

وی با اشاره به اینکه مکتب قاسم سلیمانی مکتب مردم داری و افتادگی است ، گفت : سردارسلیمانی سرباز وطن و ولایت فقیه بود و الگویی برای تمام نسل‌ها به شمار می آمد، همانطور که در سیل خوزستان دیدیم دوشادوش سایر جهادگران خدمت می‌کرد و از هیچ تلاشی در این راه دریغ نکرد .

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای کربلا در جنوب غرب کشور با اشاره به برپایی نمایشگاه عکس «دیدار با مرد میدان» بیان کرد : برپایی این چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند شکوه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بین مردم کشور به تصویر بکشد تا سال‌ها در ذهن نسل‌های بعد ثبت شود و همواره راه و هدف این شهید بزرگوار زنده بماند .

سردار سرتیپ خادم سیدالشهدا ادامه داد : عکاسان نقش بزرگی در مراسم تشیع سردار شهید سلیمانی داشتند ، چنانکه به زیبایی تمام به دنیا نشان دادند که سردار سلیمانی ، سردار دلهاست و این جمعیت میلیون نفری که برای تشییع پیکر سردار دلها آمده اند همگی پیرو ولایت فقیه هستند .

بازگشایی نمایشگاه عکس دیدار با مرد میدان»

علی خنیفر مدیر عامل شرکت لوله سازی اهواز در حاشیه آئین بازگشایی نمایشگاه عکس «دیدار با مرد میدان» در گفت‌وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت :بواسطه‌ هنر، فرهنگ ارزشمند شهادت و ایثار می‌تواند به نسل‌های بعد منتقل شود .

وی افزود : مراسم تشییع سردار دل‌ها در اهواز باعث شد لحظاتی تکرار نشدنی توسط هنرمندان ثبت شود که قصد داریم به واسطه‌ این تصاویر و نمایشگاه ، تجدید میثاقی با سردار شهید قاسم سلیمانی داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد : این نمایشگاه با ۲۸ تصویر از مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی از هشت عکاس خبری خوزستانی بازگشایی شده است که علاقه‌مندان می‌توانند در ایام دهه بصیرت تا تاریخ ۱۹ دی ماه از ساعت هشت تا ۱۵ بازدید کنند .

وی در ادامه از عکاسان شاخص خبری در روز تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی گفت و ادامه داد : این نمایشگاه آثار عکس عکاسان خوزستانی مونا صیافی ، مهناز دژبان ، حمیدرضاترابی فرد ، علی معرف ،محمد آهنگر ،مهدی پدرام خو و مرتضی جابریان است .

 نمایشگاه عکس، آثار عکاسان شاخص خبری با عنوان «دیدار با مرد میدان» به مناسبت اولین سالگرد شهادت قاسم سلیمانی صبح امروز در سالن شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شرکت لوله سازی اهواز با حضور فرمانده قرارگاه منطقه‌ای کربلا در جنوب غرب کشور و مسئولین این شرکت گشایش یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha