طرح گازرسانی به پنج روستای شهرستان اشکذر آغاز شد

یزد- ایرنا- عملیات اجرایی طرح گازرسانی به پنج روستای بخش خضرآباد از توابع شهرستان اشکذر با صرف ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه در مراسمی با حضور استاندار یزد آغاز شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی شرکت گاز یزد، در اجرای این طرح ۳۴ کیلومتر شبکه پلی اتیلن و نصب ۳۰۰ عدد انشعاب آغاز شد و گاز روستاهای خمسیان، دولاب، میل سفید، پناکوه و احمدآباد ترکی پس از بهره برداری تامین می شود.

مدیرعامل شرکت گاز یزد با اشاره به برخورداری ۱۰۰ درصد جمعیت شهری از گاز طبیعی گفت: با اتمام گازرسانی به ۲۱ شهر استان، بیشترین تمرکز برای گازرسانی به صنایع، مناطق محروم و روستاهای بدون گاز متمرکز شد که شروع  طرح  یادشده نیز در این راستاست.

وی اضافه کرد: با گازرسانی به روستاها، علاوه بر توسعه و آبادانی ،بیشتر جمعیت مناطق روستایی از آن برخوردار می شوند.

علی اکبر میدانشاهی گازرسانی به ۵۶۴ روستای استان و بهره مندی ۹۲ درصد جمعیت روستایی از گاز طبیعی را ، شاخص ترین عملکرد  شرکت به روستاها یاد کرد .

به گفته وی تاثیر این کار در رونق این مناطق به ویژه در زمینه کسب و کار و ایجاد اشتغال و رفاه ناشی از گرمایش منازل و سوخت صنایع به وضوح قابل مشاهده است.

همچنین استاندار یزد، عملکرد شرکت گاز استان را شایسته تجلیل دانست و تصریح کرد: ایجاد شبکه های گازرسانی به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت ها در ایجاد صنایع بزرگ ، کوچک و کشت گلخانه ای مطرح است .

محمدعلی طالبی، افزود:  این کار علاوه بر ایجاد رفاه اجتماعی، سبب بیداری ظرفیت های نهفته در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته می شود و با ایجاد زمینه اشتغال، علاوه بر جلوگیری از مهاجرت جمعیت روستایی به مناطق شهری، بازگشت جمعیت و توسعه این مناطق را به همراه دارد.

۹۸ درصد مردم یزد به گاز طبیعی دسترسی دارند؛ این استان ۴۶۶ هزار مشترک گاز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha